Вчені: Бактерії можуть переробити сечу в електрику

380x214

Співробітники Університету Бата і Лондонського університету Квін-Мері спільно з колегами з лабораторії робототехніки в Брістолі створили унікальні мікробні паливні елементи, призначені для переробки сечі в електроенергію. Результати своїх праць вчені опублікували в закордонному журналі Electrochimica Acta.
Вчені: Бактерії допоможуть переробити сечу в електрику.

Інноваційні мікробні паливні елементи дозволяють отримувати енергію з сечі. В основі технології знаходиться здатність деяких бактерій переробляти органічні продукти, внаслідок чого можна отримати електричний струм. При цьому умови, необхідні для даного способу, самі мінімальні: необхідна лише кімнатна температура і звичайний тиск. Слід зазначити, що при інших технологіях отримання біоенергії цього недостатньо.

Метою вчених було здешевлення стандартних існуючих пристроїв подібного типу та підвищення вироблення електроенергії. Основними матеріалами даних мікробних паливних елементів є дешеве вуглецеве волокно і титанова дріт, в той час як раніше для їх виготовлення зазвичай застосовувалися електроди з вмістом платини і інших дорогих матеріалів. При невеликій модернізації технології фахівцям вдалося збільшити вихідну потужність в десять разів.

За словами одного з керівників дослідження, їх розробка допоможе врятувати економіку країн, що розвиваються бідних країн.
Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.