Вчені винайшли «розумні шпалери» для виробництва електрики

149dca11de7d3d0918747b3591c8584c_XL

Британські вчені виявили, що графен, найтонший наноматериал з винятковою електропровідністю і механічними властивостями, можна використовувати в будівлях в якості «розумних шпалер» для виробництва електрики з зайвого світла або тепла.

Натхненні чутливими до світла очима метеликів, вчені з Інституту просунутих технологій Університету Суррея використовували біомімікрія для створення надтонких графенових листів, які можуть захоплювати світло.

Команда виявила, що при використанні особливої ​​технології, званої нанотекстурізаціей, при якій графен вирощується навколо текстурной металевої поверхні, можна збільшити поглинання світла на 90%.

«У очей метеликів мікроскопічне структурування, що дозволяє їм бачити при самому поганому освітленні. Світло направляється в саму середину ока. Ми використовували це для створення дивно тонкого, ефективного, що поглинає світло матеріалу, структурувавши графен подібним чином », — розповів глава інституту, професор Раві Сільва.

За словами вченого, сонячні панелі, вкриті графеном, зможуть поглинати саме тьмяне світло, створюючи енергію для живлення безліч яких  приладів.

«Наступний крок — впровадження цього матеріалу в існуючі та нові технології. Ми з нетерпінням  чекаємо випробування матеріалу на оптичних приладах для поліпшення показань. І, звичайно, шукаємо нові сфери застосування », — додав Сільва.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.