Британські вчені виявили, що графен, найтонший наноматериал з винятковою електропровідністю і механічними властивостями, можна використовувати в будівлях в якості «розумних шпалер» для виробництва електрики з зайвого світла або тепла.
Натхненні чутливими до світла очима метеликів, вчені з Інституту просунутих технологій Університету Суррея використовували біомімікрія для створення надтонких графенових листів, які можуть захоплювати світло.
Команда виявила, що при використанні особливої технології, званої нанотекстурізаціей, при якій графен вирощується навколо текстурной металевої поверхні, можна збільшити поглинання світла на 90%.
«У очей метеликів мікроскопічне структурування, що дозволяє їм бачити при самому поганому освітленні. Світло направляється в саму середину ока. Ми використовували це для створення дивно тонкого, ефективного, що поглинає світло матеріалу, структурувавши графен подібним чином », — розповів глава інституту, професор Раві Сільва.
За словами вченого, сонячні панелі, вкриті графеном, зможуть поглинати саме тьмяне світло, створюючи енергію для живлення безліч яких приладів.
«Наступний крок — впровадження цього матеріалу в існуючі та нові технології. Ми з нетерпінням чекаємо випробування матеріалу на оптичних приладах для поліпшення показань. І, звичайно, шукаємо нові сфери застосування », — додав Сільва.