Вчені довели, що щастя можна купити

mulher-pop-art-no-estilo-comico_1020-305

Вчені з Кембриджського університету в результаті нового дослідження розвінчали ідею, що «щастя за гроші не купиш». Щастя можна купити, але тільки якщо враховувати типи особистості людини.
 

Для нового дослідження, опублікованого в журналі «Психологічна наука», професор Мац Сандра і колеги розглянули 76000 витратних банківських операцій у 625 осіб, які брали стандартний особистісний тест і відповіли на запитання про щастя. 

Дослідники порівнювали відповіді учасників на предмет збігу з їх банківськими операціями за період на півроку, з урахуванням їх типу особистості, на основі так званої «великої п’ятірки» особистісних рис, а саме відкритості для нового досвіду, поступливості, совісності, екстраверсії і нейротизму. 

Пожертви на благодійні цілі розглядалися як приємна категорія витрат, а походи в пивні вважалися низькими за шкалою совісності. 

Було виявлено, що учасники, які витрачалися на покупки, тісно пов’язані з їх особистісними рисами, виявилися більш задоволеними життям. Такі витрати впливали на рівень щастя, який був сильнішим, в порівнянні з ефектом від їх загальних доходів або витрат. 

Дослідники думають, що результат їх дослідження має широкі наслідки. Інтернет-торговці, наприклад, можуть використовувати цю інформацію, щоб рекомендувати продукти і послуги, що можуть підвищити ступінь щастя своїх клієнтів. 

«Якщо проводити порівняння типів особистості покупців, з’ясовується, що гроші дійсно можуть купити щастя», — пояснюють дослідники. 

Це не перший випадок, коли дослідники виявили зв’язок між щастям і здійсненням покупок. Дослідження 2015 року виявило, що покупки товарів, а також емпіричні покупки можуть доставити покупцям різні рівні щастя. 

Професор психології Райан Хоуелл, з Університету Сан-Франциско, попереджає, що проста трата грошей, щоб підтримувати певний імідж, не робить людей щасливими.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.