Вчені з’ясували, як безробіття змінює ставлення до грошей

DSC00039--89787

Дослідники довели, що працюючі і безробітні люди ставляться до грошей по-різному. Більш того, виявилося: безробітний чоловік схильний вважати, що гроші повинні перерозподілятися між ним і працюючим членом колективу приблизно порівну..

Експеримент проводився два рази — навесні 2013 і 2014 років, в ньому брали участь працюють і безробітні люди, розділені на команди по чотири людини. Всім учасникам пропонувалося протягом декількох хвилин виконувати якесь завдання, а потім взяти піднос, на якому лежали чотири суми грошей. Перша сума призначалася для того, кому був виданий піднос, а решта три могли бути роздані іншим випробованим, або ж їх можна було перерозподілити між людьми в інших пропорціях. При цьому в деяких випадках винагорода залежала від обсягу виконаної роботи, а в інших — ні.

В результаті з’ясувалося, що працюють люди, які мали роздати гроші трьом членам своєї команди, вважають за краще видавати кожному суму, пропорційну обсягу виконаної роботи. А ось непрацюючі учасники досліду прагнули перерозподілити гроші так, щоб усім дісталося порівну, незалежно від вкладу кожної людини в загальну справу. Автори дослідження вважають, що результати їх роботи доводять: безробіття змінює не тільки ставлення людини до грошей, але і його відчуття справедливого розподілу доходів.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.