Вчені назвали ідеальний раціон харчування

DSC08160Вчені назвали ідеальний раціон харчування. Мабуть, тим, хто зможе відкрити нову пігулку, що допомагає позбутися від зайвих кілограмів назавжди відразу отримає Нобелівську премію, але поки вчені тільки намагаються обчислити механізми, що стимулюють організм бути струнким.

Ось і дослідники з Копенгагенського університету розрахували, як можна схуднути і при цьому надовго зберегти форму. Скажімо відразу, Америку вони не відкрили, швидше ще раз нагадали, що короткострокові дієти не ефективні. Результат дає тільки якщо обмежувати себе в харчуванні довгий час.

Вчені провели експеримент, де 20 людей. які страждали ожирінням, посадили на сувору дієту з білкових коктейлів і супів тривалістю вісім тижнів.

За цей час втрата ваги в середньому склала 12,5 кіло. У наступні 12 місяців добровольці дотримувалися суворого режиму прийому їжі, і виявилося, це допомогло їм утримати нову вагу. Більш того, тіло навчилося краще вгамовувати голод, знижуючи апетит гормонів.

«У пацієнтів, які страждли на ожиріння, по суті справи, змінилися  по «заданим показникам» ваги, яких їх організм намагається зберегти», — коментує професор Копенгагенського університету Сигне Соренсен Торека, який керував дослідженням.

Під час дієти,  рівень гормонів, які викликають голод піднімається, і клітини починають запасати більше калорій, переводячи їх в жир. Це веде до того, що багато хто повертається до своєї колишньої ваги, як тільки перестають дотримуватися дієти.  Але якщо тримати дієту тривалий час, то організм звикає і людина залишається стрункою.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.