Група вчених з Університету RMIT в Мельбурні створила унікальну тканину, яка може сама очищатися. Фахівці розповіли, що в основі цієї тканини лежать наноструктури з міді і срібла. Поєднання тканини з міддю і сріблом руйнує органічні сполуки.
Експерти відзначають, що якщо обробити одяг особливим розчином, то наноструктури починають збільшуватися в текстилі протягом 30 хвилин. Після цього під впливом світла вивільняється енергія, і різні органічні сполуки, наявні на тканини, розпадаються і зникають. Вчені розповіли, що одягу необхідно всього 6 хвилин, щоб він став чистим.
Варто відзначити, що сама технологія вже застосовувалася раніше. Однак, експерименти, що проводилися раніше, вимагали великих витрат часу і засобів. Нова технологія в рази скорочує фінансові витрати, а це, в свою чергу, дозволяє провести глобальне дослідження.