Губернатор Мельничук вибрав коло довірених забудовників

two_column_sJegTcRZ

При голові Київської ОДА створено раду з питань будівництва та інвестицій, куди, крім керівників профільних департаментів та самоуправленцев, увійшли представники будівельного бізнесу Київщини. Так, формувати політику в сфері будівництва столичного регіону будуть людина олігарха Віктора Поліщука Сергій Караварскій, забудовник ЖК «Чайка» і «Сонцтаун» Олексій Кулагін, господар «Петровського кварталу» і глава Києво-Святошинської райради Олександр Тіговий.

Про це ми дізналася з розпорядження голови Київської ОДА Максима Мельничука №99 «Про раду з питань будівництва та інвестицій Київської обласної державної адміністрації».

Згідно з документом, до ради увійшло 19 осіб. Серед них — губернатор Київщини Максим Мельничук та його перший заступник Лев Парцхаладзе, керівники кількох профільних департаментів Київської ОДА, голова апарату КОДА Наталія Рідей. Крім того, сюди увійшли представники місцевого самоврядування і РДА Київщини — голова Васильківської РДА Владислав Одинець, міський голова Бучі Анатолій Федорук та мер Вишневого Ілля Діков, депутати Київоблради Олександр Павленко та Сергій Кармазін, а також депутат Київради Павло Тесленко.

01_(4).3

Склад ради з питань будівництва та інвестицій КОДА

Крім того, допомагати Київської ОДА в питаннях будівництва будуть представники кількох приватних компаній і одного держпідприємства: до ради увійшли директор ТОВ «Альянс-Новобуд» Сергій Караванський, директор девелоперської компанії «ОМОКС» Олексій Кулагін та директор ТОВ «Петровський квартал» Олександр тіговий, а також виконуючий обов’язки гендиректора ДП «Кіевоблстройінвест» Юрій Агафонов.

Єдиним держпідприємством серед будівельних компаній в комісії при Київській ОДА є нещодавно створене ДП «Кіевоблстройінвест» (див. Розпорядження голови КОДА Максима Мельничука від 29 січня цього року).

Тимчасовий керівник цього підприємства Юрій Агафонов раніше працював керівником ЗАТ «Арбон», що займається продажем палива, а також числиться в співзасновників чернігівського ТОВ «Об’єднана торгівельна компанія України» з аналогічною спеціалізацією. Тут же до сих пір є керівником.

Найбільший в регіоні забудовник, який увійшов до списку «консультантів» губернатора, — Олексій Кулагін. Його девелоперська компанія «ОМОКС» відома завдяки будівництву ЖК «Чайка» в селі Чайки Києво-Святошинського району, а також ЖК «Сонцтаун». Крім самого Олексія Кулагіна, власницею компанії виступає його дружина Оксана Кулагіна, а також юрособа «Консент Кепітал Менеджмент».

Ще один з учасників робочої групи — Сергій Караванський. У політичному житті країни відзначився як помічник екс-нардепа від Партії регіонів в 6-му скликанні ВРУ Віталія Журавського, за сумісництвом — заступника КМДА Леоніда Черновецького. Його компанія — «ТОВ» Альянс-Новобуд «- відома в столичному регіоні будівництвом ЖК» Лісовий Квартал «і ЖК» Зелений Квартал «в Броварах.

Крім того «ТОВ» Альянс-Новобуд «пов’язують з ім’ям власника торгових мереж» Ельдорадо «і» Технополіс «Віктора Поліщука.

Так, в ЄДР вказується, що ТОВ «Альянс-Новобуд» заснувала киянка Анна Богуш. Другим співзасновником є ​​ТОВ «Компанія з управління активами» Сіті Кепітал «, прописана в ТРЦ» Гулівер «по вул.Спортивна, 1-А в Києві.

У списку співзасновників «Сіті Кепітал» — засновники ТОВ «Гулівер Хол»: Володимир Кендзьора, Ірина Трощенко, Марина Декет і Наталія Сірдюк. Крім того, є тут і якась Ганна Ігорівна Шевченко, яка числиться також в списку засновників ТОВ «Екосіпан», який пов’язують з такими структурами Поліщука, як «Банк Михайлівський», «Терра-Банк» і ін.

Сам Віктор Поліщук прославився не тільки тим, що одружений на племінниці Світлани Медведєвої, дружини голови уряду і екс-президента Росії Дмитра Медведєва. Він також згадуємо в зв’язку з найбільшим в Києві ТРЦ «Гулівер». Лілія Анатоліївна Жвава, дружина Віктора Поліщука, є також керуючої «Гуллівера».

Ще один вельми цікавий учасник робочої групи — директор ТОВ «Петровський квартал» Олександр тіговий. Цікаво, що в розпорядженні губернатора, підписаному 31 березня, Олександр тіговий вказаний як забудовник, хоча вже тоді він займав посаду глави Києво-Святошинської райради.

Цікаво, що з листопада минулого року «Петровським кварталом» керує якийсь Фелікс Тесленко. Олександр тіговий значиться в числі кінцевих вигодонабувачів разом з киянином Володимиром Городилово, жителем Дніпропетровська Олександром Микуленка і мешканкою Лондона Владиславою Білоцький.

Про партнера Олександра тіговий Володимирі Городилово відомо також, що він є помічником нардепа від Партії регіонів в 6 скликання Володимира Малишева, Ще один партнер тіговий — Олександр Микуленка працював помічником нардепа від БЮТ Ольги Боднар-Петровської. А співвласниця «Петровського кварталу» Владислава Білоцький в столиці Великобританії очолює Український Бізнес-Центр.

Зазначені в списку засновників компанії є ще два юрособи — приватна компанія з обмеженою відповідальністю «Біг Кепітал Лімітед» з пропискою в м Брістоль (Великобританія) і ТОВ «Компанія з управління активами» Андре Ріхтіген «з реєстрацією у Києві. Власниками «Андре Ріхтіген», що займається наданням фінпослуг, виявилися Олександр тіговий і будівельна компанія «Основастрой». Як раніше розповідала KV, ТОВ «СК» Основастрой «переписано на сина тіговий, Руслана.

Тим часом, є у Олександра тіговий ще кілька бізнесів з партнерами по «Петровському кварталу». Наприклад, ТОВ «Петропавлівський квартал», що спеціалізується на управлінні нерухомістю, яким керує той же Фелікс Тесленко (компанія заснована тієї ж «Андре Ріхтіген»). Кінцеві бенефіціарні власники ТОВ — Олександр тіговий, Владислава Білоцький і «Біг Кепітал Лімітед».

Останнє юрособа спільно з «Андре Ріхтіген» Олександра тіговий виступає і засновником ТОВ «Біг Енергоресурс» — компанії, що займається водопостачанням, бенефіціарними власниками якої є сам Олександр тіговий, його син Руслан і житель села Святопетровское Києво-Святошинського району Ярослав Рублевський.

Крім того, тут же, в Святопетровском, зареєстрована компанія, що займається торгівлею нерухомістю «ТОВ» Біг Ріелті «. Власники — Олександр тіговий, Владислава Білоцький, Володимир Городилов і Олександр Микуленка.

Згідно з положенням про раду з питань будівництва та інвестицій КОДА, новостворений консультативно-дорадчий орган при адміністрації займається розглядом інвестиційних проектів в сфері будівництва, пошуком інвесторів на будівництво об’єктів соціального та комунального призначення, а також шукає кошти для незавершених об’єктів будівництва.

Рада має право запитувати інформацію в органах місцевого самоврядування, брати участь у розробці проектів нормативно-правових актів у сфері будівництва, формувати пропозиції щодо інвестиційної діяльності, аналізувати виконання розпоряджень і доручень голови КОДА які стосуються компетенції ради.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.