Нові LED-ліхтарі від малазійських вчених заряджаються від сонця і можуть знищувати москітів

LED-фонари

Вчені  з Університету Малайзії (Куала-Лумпурі, Малайзія), розробили особливу систему вуличного світлодіодного освітлення, яка працює від енергії сонця і знищує москітів — потенційних переносників лихоманки Денге.

Нові лампи покликані зменшити кількість випадків зараження небезпечною хворобою, від якої в 2015 році в країні померло 200 осіб.

Розроблені дослідниками LED-ліхтарі використовують реакцію ультрафіолетового випромінювання і діоксиду титану і випускають вуглекислий газ, який імітує за своїм складом подих людини (комарів приваблює саме цей запах). Москіти реагують на газ, який виділяють лампи, і потрапляють в пастку: комахи проникають всередину плафона, де маленький вентилятор заганяє їх в розташовану в нижній частині ліхтаря, москітну сітку. Опинившись в сітці, комарі вже не здатні вибратися назовні.

До того ж технологія Eco-Greenergy дозволяє новій системі вуличного світлодіодного освітлення отримувати енергію не тільки від міської мережі, але і від сонця. Крім цього, інноваційні ліхтарі, батарея, проводка і контролер в яких знаходяться у верхній частині, можуть не тільки пережити серйозну повінь, а й маючи в стовпі відповідний сенсор, вимірювати рівень води і передавати ці дані в службу попередження.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.