Розроблено сонячні батареї, які здатні генерувати електрику в дощ

1283158338

В якості верхнього шару в нових батареях використовується графен. Нові сонячні панелі можуть виробляти електрику під час дощу, хоча як зазвичай, сонячні батареї не здатні генерувати електрику, коли йде дощ, оскільки хмари блокують сонячне проміння.

Дослідники з Китаю розробили новий вид осередків для сонячних батарей, які вирішують цю проблему. Як верхній шар в конструкції нових осередків використовується графен, який дозволяє виробляти електрику за допомогою іонів кальцію, натрію і аміаку, які містяться в дощовій воді. Коли вода потрапляє на верхній шар графена, то вона створює так звані іоністори — точки незбалансованого заряду, де електрони передаються від однієї сторони до іншої. Незбалансований заряд, в свою чергу, по суті є напругою.

Варто відзначити, що найближчим часом подібні батареї навряд чи будуть широко застосовуватися через високу вартість їх використання. Раніше повідомлялося про те, що Ілон Маск представив сонячні батареї, здатні перетворити в електрику від 14 до 20% енергії, яку поглинають. Такі показники можна порівняти, наприклад, з ефективністю фотосинтезу. У рослин цей показник становить приблизно 5%.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.