Цей день в історії бізнесу — 15 березня

15 березня Євросоюз визнав Microsoft винним в порушенні антимонопольного законодавства, було отримано патент на ескалатор і помер засновник компанії Korg

ненен

Microsoft vs ЄС

15 березня 2004 року Євросоюз схвалив санкції комісії про порушення корпорацією Microsoft антимонопольного законодавства.

Корпорацію звинувачували в навмисному обмеження доступу користувачів до аудіовізуального ПО інших компаній. Єврокомісія наполягала на створенні Microsoft версії своєї операційної системи без мультимедійного програвача Windows Media Player або розкритті вихідних кодів Windows, що дозволило б користувачам самостійно вибрати програмне забезпечення. Компанія назвала ці вимоги нездійсненними і такими, що порушують її інтелектуальну власність.

В результаті Microsoft оштрафували на € 497 млн. Ця сума стала рекордною в історії Євросоюзу.

Однак це був не останній антимонопольний конфлікт корпорації Білла Гейтса з Єврокомісією. У 2009 році Microsoft звинувачували в обмеженні можливості користувачів вибрати браузер, так як на Windows 7 був відсутній діалог вибору браузера. Microsoft обіцяла виправити цю «технічну помилку», і на цьому конфлікт було вичерпано. Однак взяті на себе зобов’язання компанія не виконала. У березні 2013 році Microsoft знову оштрафували, вже на € 561 млн.

гнгнгн
Патент на ескалатор

15 березня 1892 року винахідник Джесс Рено отримав патент на ескалатор. В основу ідеї лягла конвеєр-машина безперервної дії, яка носила вантажі. Перший ескалатор був знаходиться під нахилом полотно, яке складалося з пластин з поздовжніми рейками, і в ньому не було звичних сходинок.

Винахід Рено не набуло широкого поширення і використовувалося як атракціону в одному з парків Нью-Йорка.

У тому ж 1892 році інженер Джордж Уїллер також описав принципи роботи ескалатора. Його пристрій було більше схоже на звичну нам «рухому сходи». Однак через відсутність грошей винахід не було побудовано.

Патент Уиллера був викуплений інженером компанії з виробництва ліфтів Otis Чарльзом Сібергером. Допрацювавши ідею, компанія в 1899 році випустила перший ескалатор і зареєструвала торгову марку «Ескалатор».

кккпкеке

Синтезатори Korg

15 березня 2011 помер засновник компанії Korg Цутому Като.

Після служби в Японському Імператорському флоті Като влаштувався в токийскую залізничну компанію Odakyu, де працював 15 років. У 1960 році він почав свою справу — купив нічний клуб і магазин музичних інструментів Sound Box. Като хотів, щоб його клуб став кращим в місті, тому запрошував найкращих музикантів Токіо.
Так він познайомився з Тадаші ОСАНА — акордеоністом-інженером. У своїх виступах він використовував ритм-машинку Wurlitzer, звук якої, однак, був досить поганим. Тоді Като і ОСАНА вирішили створити власну ритм-машину. Для цього вони на базі невеликого заводу заснували компанію Korg (спочатку називалася Keio). Свою назву компанія отримала в честь створеного в кінці 1960-х двухмануального електричного органу.
Сьогодні компанія випускає синтезатори, гітари, робочі станції, драм-машини і багато іншого, а також розробляє програмне забезпечення.

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.