Цей день в історії бізнесу: 19 березня — «машина часу» Джона ДеЛореана і перший фільм

19 березня помер засновник компанії DeLorean Motor Company Джон Делореан, заснована компанія Castrol, в США відбулося перше в історії пограбування банку, а брати Люм’єр зняли фільм «Вихід робітників з фабрики»

ззщзщзщ

Джон Делореан

19 березня 2005 помер американський інженер і засновник автокомпанії DeLorean Motor Company Джон Делореан.

Він народився 6 січня 1925 року. Після отримання ступеня бакалавра машинобудування і закінчення магістратури в крайслеровском інституті Делореан працював інженером на заводі Chrysler, а трохи пізніше — Packard, де розробив автоматичну коробку передач Twin Ultramatic.

У 1956 році він почав працювати в підрозділі Pontiac компанії General Motors. За час роботи в GM інженер отримав більше 200 патентів. Серед його винаходів були шарнірні двірники, гумовий бампер і поворотний сигнал. Саме Делореан зібрав Pontiac GTO, який став першим muscle-car (так в 1960-х і 1970-х роках в США називали двохдверні седани, Хардтоп і купе з потужним двигуном). У 1965 році він зайняв посаду президента компанії, і під його керівництвом Pontiac стала найприбутковішим підрозділом General Motors. Ще через 7 років Делореан став віце-президентом GM.

Однак уже в наступному році Делореан покинув компанію через конфлікт з керівництвом і заснував DeLorean Motor Company. У 1981 році вона випустила свій найвідоміший автомобіль DeLorean DMC-12 — спорткар з кузовом з нержавіючої сталі і дверима типу «крило чайки» (кріпляться на даху). Він став відомий у всьому світі завдяки кінотрилогії «Назад в майбутнє»: саме DMC-12 вчений-винахідник Еммет Браун перебудував в «машину часу».  Але компанія проіснувала недовго. У 1982 році DeLorean була оголошена банкрутом.

ввввпппв

Castrol

19 березня 1899 Чарльз Чірс Вейкфілд заснував компанію Castrol.

Успіх до компанії прийшов тільки через 10 років. Вейкфілд зумів запропонувати автомобілістам моторне масло, яке зберігало плинність при низьких температурах і в той же час залишалося досить в’язким в теплу пору року. Для цього засновник Castrol змішав мінеральне і касторове масло.

Castrol також розробив перші присадки для моторного масла, які з’явилися в продажу на початку 1930-х років. У пакет присадок входили антиокислительная, антикорозійна, протизносні, миюча, трохи пізніше — поліпшує холодний пуск і паливну економічність.

Саме ці інновації зробили Castrol лідером у виробництві мастильних матеріалів.

У 1966 році вона увійшла до складу найстарішої нафтової компанії Великобританії Burmah Oil, яка в 2000 році разом з Castrol була поглинена British Petroleum.

687878

Перше пограбування банку в США

19 березня 1831 в США відбувся перший банківське пограбування в історії країни.

У цей день англійський іммігрант Едвард Сміт викрав зі сховища Сітібанку в Нью-Йорку $ 245 000. Злочинця зловили вже через кілька днів. Під час обшуку у нього знайшли практично всю вкрадену суму. Суд врахував цю обставину, засудивши грабіжника всього лише до 5 років тюремного ув’язнення.

гшгшгшг

Перший фільм братів Люм’єр

19 березня 1895 року брати Люм’єр зняли перший фільм — документальний короткометражку «Вихід робітників з фабрики». Винахідники вперше використали запатентований раніше «сінематограф» — одночасно знімальну, проекційне та копіювальний пристрій, в якому використовувалася целулоїдна кіноплівка.

«Вихід робітників з фабрики» став першим фільмом, який показали публіці на великому екрані. Саме він відкрив знаменитий перший платний показ в «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинів у Парижі, який, однак, запам’ятався налякав глядачів фільмом «Прибуття поїзда на вокзал Ла-Сьота».

Цікаво, що збереглося три версії першого фільму братів Люм’єр. Вони відрізняються часом зйомки (різна освітленість і різне положення тіні від дерев) і деякими іншими деталей.

1964 — Керівництво фірми IBM прийняло рішення про розробку і запуск у виробництво сімейства ЕОМ System / 360. Цей революційний крок на багато років визначив подальший розвиток ЕОМ. До сих пір кожна машина випускалася з власним унікальним програмним забезпеченням, тепер же програми, написані для однієї з машин, могли виконуватися і на інших. В СРСР були скопійовані і апаратна, і програмна частини проекту під назвою ЄС (єдина серія).

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.