Що українці купують в інтернеті (інфографіка)

Криза в країні, зростання «комуналки» і зниження зарплат призвели до того, що в минулому році майже 43% своїх доходів українці витрачали на їжу і напої навіть в інтернеті.
Це означає, що політика проїдання серйозно вкоренилася в звичках наших співгромадян — адже якщо в 2014-му на продукти населення витрачало 39,27% зарплат, то на початку 2016- го на ці цілі йде вже 52% сімейного бюджету! Такі невтішні дані дослідження міжнародного центру інтернет-торгівлі Allbiz.

01_343

Експерти вивчили, що саме в минулому році українці активно купували в інтернеті (докладніше див. Інфографіку), і склали прогноз потреб настроїв.

ЗВИЧКИ. В цілому споживчі переваги українців, коли мова заходить про покупках в мережі, особливо не змінюються. Так, в 2014 році населення витрачало на продукти і напої 39,27% доходу, на одяг і взуття — 27,3%, спорт і відпочинок — 9,77%, будинок і сад — 9,47%, здоров’я і красу — 9 , 33%, дитячі товари — 4,86%. У порівнянні з настроями 2015 го, структура витрат залишилася колишньою (див. Інфографіку) — правда, наші співгромадяни стали ще більше витрачати на продукти і напої, а ось на одязі і взутті — економлять. При цьому в 2014-му українці в інтернеті найактивніше цікавилися цигарками, соняшниковою олією, горіхами, кавою, дитячим одягом, цукром, жіночим взуттям, курятиною, пральним порошком і національним одягом. А в 2015-му потреб настрої трохи перемістилися в сторону цигарок, горілки, соняшникової олії, кришок для консервування, цукру, кави, дитячих підгузників, яєць, кросівок і навіть триколісних велосипедів.


ЕКСПЕРТИ. Аналітики кажуть, що структура потреб корзини українців змінюється під впливом кризи.
-Зараз Люди активніше здійснюють покупки в інтернеті, тому що тут дешевше. Зараз онлайн-покупки демонструють структуру витрат українців, які здійснюють також покупки в магазинах і на ринках, тому що навіть якщо взяти роздрібний товарообіг в Україні, то частка витрат населення на продукти становить десь 50%, — роз’яснює нам президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло. А президент «Украналітцентра» Олександр Охріменко вважає, що люди намагаються економити навіть при покупках онлайн, оскільки активніше купують товари для саду-городу — зокрема, пристосування для консервації, а значить, намагаються запастися власними продуктами:

-Це Значить, що до покупок в інтернеті українці ставляться усвідомлено. Але поки доходи населення не дозволяють знизити частку витрат на продукти, алкоголь і сигарети. Швидше за все, зниження покупок продуктів можна буде отримати через 5 років, коли зарплата українців складатиме не $ 200, як зараз, а хоча б $ 500.

Як економити в інтернеті

Активно українці діляться між собою і порадами щодо економії під час здійснення онлайн-покупок, адже під час кризи доводиться рахувати кожну копійку.
-Можна добре заощадити, коли знаходиш в інтернеті товар, що продається оптом, а потім шукаєш в групах в соцмережах людей, кому потрібні аналогічні товари. Наприклад, влітку я хотіла купити шкіряні босоніжки. У магазині їх ціна стартувала від 1000 грн, а українські виробники пропонували купити в онлайні п’ять пар, але по 500-700 грн за пару. У підсумку я знайшла двох дівчат у соцмережі, і кожна заощадила по 200-400 грн на парі, — розповідає киянка Ірина Шинкаренко.
А Ольга Антонова з Дніпропетровська зазначає, що добре заощадити можна, якщо потрапити на «щасливі» години:
-Потрібно стежити за новинами і виловлювати хороші знижки. Буває, що плаття або сумочку можна купити зі знижкою до 70-80% дешевше. Але такий акційний товар в інтернет-магазинах можуть виставити о п’ятій (!) ранку. Зате новинка сезону може обійтися в 200, а не 800 грн.
Також українці рекомендують користуватися сайтами порівняння цін, стежити за розсилками на електронку, вимагати безкоштовну доставку, знижки, бонуси і «пряники в день народження», які є обов’язковими для постійних клієнтів.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.