15 січня — Всесвітній день релігії

religion-day

Сьогодні, 15 січня, відзначається Всесвітній день релігії.

Всесвітній день релігії відзначається щорічно в третю неділю січня. У 2017 році свято випадає на 15 січня. В урочистостях беруть участь представники релігійних, громадських, політичних організацій, державні установи. До святкування приєднуються люди, які вивчають конфесії, активісти благодійних фондів, парафіяни церков.

Свято вперше пройшов в 1950 році в США. Його ініціатором виступило Національне духовне збори багаї (монотеїстична релігія). Слідом за США ідею святкування підхопили інші країни. 


Мета Всесвітнього дня релігій — інформування людей про єдиної сутності всіх релігій і подолання розбіжностей між представниками різних конфесій. Девіз свята: «Релігія повинна бути причиною єдності».

У цей день з’їзди приймають представників релігійних течій. Проводяться молебні в ім’я миру. Обговорюються актуальні проблеми у взаєминах між конфесіями. Благодійні фонди збирають кошти на допомогу нужденним людям, будівництво і благоустрій культових споруд. Лідери рухів виступають з промовами, звертають увагу адептів, урядів на нагальні питання. В освітніх установах проходять лекції, конференції, семінари. Засоби масової інформації транслюють сюжети, присвячені події, публікують матеріали про вірування, їх історії становлення, традиціях.

Слово «релігія» походить від латинського дієслова religare — «возз’єднати».

Три основні світові релігії — християнство, іслам і буддизм.

Послідовники бахаїзма дотримуються ідеї єдності Бога, релігій і людства.

Реформація XVI століття привела до воєн в Європі.

Вчені Микола Коперник, Грегор Мендель належали до духовенства. Галілео Галілей, Ісаак Ньютон, Йоганн Кеплер, Георг Кантор були віруючими людьми.

Ряд видатних відкриттів зробили служителі церкви.

Встановлено статистичний зв’язок, яка демонструє зниження витрат на науку і збільшення релігійності населення країни.

Американські дослідники стверджують, що відсутність духовних інтересів підвищує ризик розвитку алкоголізму та наркоманії.

Клерикалізм — політичний рух, який виступає за чільну роль церкви в житті держави і суспільства. Ознаки такого явища притаманні російській політичній системі.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.