29 квітня відзначаємо День футболу в Україні !

29 квітня відзначається День футболу в Україні. Сьогодні цьому святу  виповнюється 27 років.

У 1992 році в цей день національна збірна України в Ужгороді провела перший в історії офіційний матч, занесений до реєстру ФІФА.

Хоча товариська зустріч з угорцями закінчилася невдало (1: 3), дата стала відміткою становлення українського футболу.

Спочатку планувалося провести поєдинок 22 квітня в Києві на Республіканському стадіоні, проте через фінансові труднощі Федерації футболу України матч вирішили перенести в Ужгород, найближче до кордону з Угорщиною.

На дебютний матч були викликані: воротарі — Кутєпов ( «Динамо»), Гришко ( «Чорноморець»), захисники — Лужний, Ю.Мороз ( «Динамо»), Никифоров, Третяк ( «Чорноморець»), Драгунов ( «Шахтар») , Беженар ( «Дніпро»), півзахисники — Анненков, Ковалець, Заєць ( «Динамо»), Шелепницький, Сак, Цимбалар ( «Чорноморець»), Погодін ( «Шахтар»), Дудник ( «Металург» Запоріжжя), нападники — Саленко ( «Динамо»), Гецко, Гусєв ( «Чорноморець»), Щербаков ( «Шахтар»).

Підготовка до поєдинку практично не велася: динамівці після ігор Ліги чемпіонів УЄФА вели три гри внутрішнього чемпіонату, а гравці «Чорноморця» відпочивали після матчу з «Шахтарем». Тільки 27 квітня гравці зібралися в Києві, щоб на наступний день літаком відправитися в Ужгород.

По традиції, в останні дні квітня в усіх містах країни проводяться дитячі турніри, матчі ветеранів та аматорських команд.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.