6 травня -«Цей день в історії Ірпеня»

Саме,  6 травня 1977 року,  ваш покірний слуга у ранзі першокласника Ірпінської середньої школи № 17, разом зі своїм сімейством Кравченків та однією дружньою сім’єю, що із сусіднього Коцюбинського,  відправилися до Ірпінського лісу  відзначати День святого Юрія (Георгія)  та заодно і День Радіо, яке вже  мало відзначатися наступного дня — 7 травня і для цього діла, зрозуміло, батьки прихватили радіоприймача !

Як зазвичай, у ті часи на свята, ми смажили  шашлики зі свинини, які за радянські часи були значно дешевші чим сьогодні і можна було сповна наїстися,  на якихось 10 радянських карбованців ( $6 USD), або у порівнянні, за такі гроші можна було б  гарно посидіти у ресторації та відплясати без  двадцяти 8, або 7:40 — по-нашому !

У цей же день, але вже через 38 років — 6 травня 2015 року, на Привокзальній площі в Ірпені,  відбулася велика толока, де «Команда Андрія Страховського» встановлювала нові лавки і наводила лад біля прибудинкових територій, а також у цьому районі міста, тривала  реконструкція вулиці 74-ої Стрілецької Дивізії.

 

У цей же день 6 травня 2016 року велася реконструкція головної вулиці нашого  міста Шевченка, яка на той час мала ось такий вигляд.

Також,  цього ж дня, —  6 травня  2016 року, у сусідньому Коцюбинському,  було пофарбовано головну монументальну візитівку міста у патріотичний —  жовто-блакитний колір.

 

Тривали роботи 6 травня 2016 року в Ірпені і по вулиці Гагаріна, де було прокладено тротуарну бруківку уздовж вулиці, а також,  цього ж дня,  велися роботи по реконструкції вулиці Грибоєдова.

На Ірпінському озері, що в  районі СМУ,  цього 6 дня травня 2016 року, тривав процес зменшення водного ресурсу цього водоймища, де вода через спеціально зроблений під дорогою  шлюз перетікала у сусіднє озеро і таким чином, поставлену мету вирівняти баланс води між двома озерами з кожним днем виконувався.

Цікаво було помітити у воді озера у цей день  і невеличких медуз (!) коли ми проводили нашу щорічну толоку, напередодні нового плавального сезону і нашої екологічної акції, яка спрямована на очищення озера та пляжу від різного  сміття.  Так ось, нам вдалося з’ясувати, що як стверджують фахівці,  медузи можуть жити і у прісній воді, якщо вона є насичена сріблом, тому наше озеро виявляється є дуже унікальним і вода якого має свої особливі властивості.

Проводячи нашу традиційну акцію по прибиранню території озера і самого водоймища цими вихідними днями, нам вдалося побачити у воді і черепашку, яка вправно плавала під водою і почувала себе комфортно у нашому Ірпінському озері, яке дарує нам кожного разу свої сюрпризи.

 

 

6 травня 2017 року в Ірпені було презентовано громаді Парк «Героїв АТО»

 

І в той же час,  на головній вулиці міста біля кав’ярні «Франс.уа» відбулися урочистості з нагоди відкриття «Фестивалю Трипільської культури», де було проведено ряд заходів.

У той же час, у Центральній, міській бібліотеці міста Ірпеня пройшла презентація книги «Широкинська операція».

 

 

 

Ось таким видався 6 день травня в  історії нашого міста Ірпеня !

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.