Хоча сонячні панелі можуть бути використані для забезпечення будинків екологічно чистою енергією, попит на електроенергію коливається протягом дня, і часто виробляється надлишкова потужність. Нова розробка Університету Чіанг Май, як повідомляється, вирішує ці проблеми. Технологія перетворює надлишкову потужність у водень і зберігає його для подальшого використання.
За інформацією розробників проекту, компанії CNX Construction, чотири житлових будинки і кілька інших спеціально побудованих будівель, стануть першими в світі, які працюють на сонячних батареях і збереженому водні.
Щоб досягти цього, в кінцевому підсумку будуть встановлені 114 кВт фотоелектричних панелей, які генерують близько 441 кВт електроенергії в день, частковий надлишок якої буде зберігатися в двох свинцево-кислотних батареях ємністю 2000 А* год кожна.
Електролізери буде потім перетворювати додаткову надлишкову потужність у водень, розкладаючи воду за допомогою електрики. Водень буде зберігається до тих пір, поки не знадобиться, як правило, в нічний час, і в цей момент він буде конвертований назад в електрику за допомогою паливних елементів.
Компанія CNX стверджує, що система є найбільш ефективним і екологічно чистим способом зберегти вироблену енергію. Крім того, процес повністю чистий, його єдиними побічними продуктами є кисень і вода.