Цей день в історії бізнесу — 18 березня

18 березня народився Рудольф Дизель, заснована компанія American Express, а в продаж надійшли перші електробритви

Рудольф Дизель

18 березня 1858 року народився німецький винахідник Рудольф Дизель. Він здобув хорошу технічну освіту — спочатку в Аугсбургской політехнічній школі, а потім в мюнхенській Вищій технічній школі.

У 1893 році Дизель запатентував «новий раціональний тепловий двигун», а влаштувавшись на машинобудівний завод Аугсбурга, продовжив його вдосконалення. Новий двигун був створений в 1897 році і по потужності сильно випереджав існували до нього парові турбіни і двигун Отто. Дизель вирішив почати в Лондоні власну справу з виробництва двигунів. Його бізнес практично не приносив доходу, а криза 1913 року зовсім розорив компанію. Дизель помер в тому ж році.

American Express

18 березня 1850 року започатковано компанію American Express. Перший час компанія пропонувала поштові послуги. Вона доставляла кореспонденцію в кілька разів швидше пошти, тому її головними клієнтами були в основному бізнесмени. Через кілька років компанія стала надавати фінансові послуги.

American Express розробила новий бланк поштового переказу, який відрізнявся високим ступенем захисту від підробок. На хвилі успіху American Express в 1891 році запустила «дорожній чек», який був еквівалентний доларам.

Щоб просувати свої послуги, American Express починає співпрацювати з провідними європейськими банками. А в 1958 році компанія випустила перші розрахункові карти.

Перша електробритва

18 березня 1931 року в США в продаж надійшла перша електробритва. Новинку оцінили не відразу: ціна $ 15 була занадто високою для середнього покупця, тому перевага віддавалася звичайному лезу, яке коштувало всього 9 центів. При цьому електробритва не була достатньо зручною у використанні. Тому автор винаходу Джейкоб Шик за перші кілька років продав всього 3000 примірників.

Поширенню електробритви посприяла компанія Philips. У 1939 році Philips запропонувала покупцям більш дешеву і зручну електробритву з заокругленим лезом, яка не ушкоджувало шкіру. В результаті саме голландська компанія стала лідером на ринку електробритв.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.