День пам’яті та примирення у Гостомелі

 

Сьогодні у Гостомелі,  біля ДОТів, які розташовані по вулиці Чумацький шлях  пройшов захід приурочений  Дню пам’яті та примирення, який відзначається саме сьогодні — 8 травня.

Зі вступним привітальним словом до ветеранів війни, мешканців селища та гостей, яких прибуло чимало,  виступив селищний голова Гостомеля — Юрій Прилипко.

«Учасники тієї страшної війни зробили дуже великий подвиг, вони віддавали саме святе — своє життя, заради того, аби ми з вами мали можливість сьогодні жити і дивитися на мирне небо і сонце, працювати, але на жаль,  мені соромно, що наші ветерани живуть набагато гірше тих, кого вони перемогли. Тому я хочу усіх привітати зі святом і щоб у нас нарешті закінчилася війна і я впевнений,  що ми всі разом,  знову піднімемо нашу країну.  Бажаю усім ветеранам війни  мира, добра та міцного здоров’я».

З привітальними словами на цьому урочистому заході також виступили і поважні гості, — народний депутат України Михайло Гаврилюк, депутат чотирьох скликань, голова Партії захисників Вітчизни та наказний гетьман козацтва України — Юрій Кармазін, депутат Київської обласної ради —  Сергій Федорченко,  заступник міського голови Ірпеня — Наталія Семко,  військовий комісар Київського обласного військового комісаріату — Евгеній Пошаталов та голова спілки ветеранів Афганістану — Іса Курмагомедов, а також і інші почесні  гості, які прибули  у цей день до Гостомеля.

На жаль, з кожним роком учасників війни стає все менше і менше і на сьогоднішній день лише двоє учасників Другої світової війни живуть у Гостомелі серед яких — Євдокія Грачова та Тарас Червоний, який пройшов усю війну і дійшов до Берліна, а потім воював ще і з Японією.

Мабуть мало хто знає з історії, що за часів Другої світової війни було страчено 2 млн.  800 тисяч українців та було вивезено до Німеччини  2 млн. 400 тисяч людей.   7 млн. дала Україна воїнів у лави армії у Другій світовій війні, де половина з них загинула.  По Україні,  у ті часи,  проходило 800 кілометрів фронту і де за чотири роки війни — 41 відсоток нашої країни було зруйновано.

По закінченню офіційної частини, учасники цього заходу поклали квіти до меморіальних реліквій Другої світової війни, а потім відбувся концерт за участю хору «Пам’ять» та інших колективів, після якого усі були гостинно запрошені на обід, де був і козацький  куліш і солдатська каша…

 

 

 

 

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.