Google хоче карати ЗМІ за фейковий новини

google-fb

Google і Facebook забороняють підроблені новинні сайти в своїх рекламних мережах. Тема підроблених новин і сайтів, які поширюють неправдиві історії, отримала багато уваги в період після президентських виборів США.  Google отримала  догану від користувачів,  що помилкові новини з’являються в результатах пошуку, в той час як Facebook був підданий критиці за кількість фальшивих новин, розміщеної на платформі протягом всієї кампанії.

Жодна компанія не бере на себе відповідальність за підроблені новинні сайти безпосередньо, але обидві націлені на підрив фінансових стимулів цих ділянок шляхом введення заборони на використання підробленими новинними сайтами мережі рекламних продажів від Google і Facebook.

Google зробив оголошення першим і сказав, що заборонить продаж оголошень «на сторінках, які спотворюють, дають неправильне уявлення або приховують інформацію про видавця, зміст видавця або основні цілі», що включатиме в себе підроблені новинні сайти. Facebook зробив свою заяву пізніше і спробував прозвучати так, як ніби ця політика завжди була присутня, і компанія просто оновлює її «щоб пояснити, як вона ставиться до підроблених новин».

Метою обох компаній є те, що забороняючи підробленим сайтам новин продавати рекламу, сайти втратять фінансові вигоди від операції. Нам здається, ніби Google і Facebook хочуть спробувати вбити підроблені сайти новин, не беручи активну участь в редакційних рішеннях. На жаль, жодна компанія не згадала ще, як вони планують визначити підроблені сайти новин або забезпечити дотримання цих політик.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.