Google планує запустити на орбіту 1000 супутників для роздачі інтернету

2323l

Згідно з нещодавно опублікованим патентом, в компанії Google планують створити угруповання з близько 1000 супутників, що обертаються навколо Землі і що покривають переданим сигналом до 75% її поверхні. Супутники будуть розділені на дві пересічні групи, кожна з них буде обертатися на своїй висоті з різним кутом нахилу по відношенню до екватора.
 

В Google активно працюють над поширенням можливості доступу в інтернет по всьому світу. Компанія пропонує безкоштовний Wi-Fi на залізничних станціях в таких країнах, як Індія, використовуючи провідні лінії урядової компанії. Незважаючи на те, що оптико-волоконні мережі пропонують найбільш швидкісний доступ в інтернет, дроти можна прокласти далеко не скрізь. Ось чому компанія почала просувати такі проекти, як, наприклад, проект Loon. 

Однак, в даний час в розробці компанії — ще один потужний і амбітний проект. Це буде щось більше, ніж повітряні кулі з дистанційним управлінням. Відповідно до патенту, заявку на який (US 20170005719) подала компанія і який був проведений компанією PatentYogi, в Google працюють над створенням угруповання супутників, що рухаються навколо Землі за спеціальними траєкторіях. Вони будуть використовуватися для потреб зв’язку, особливо — для територій, що лежать поза зоною покриття існуючих дротових і бездротових мереж. 

Google-Satellite-Сузір’я-2 Группіровка буде складатися з двох підгруп (рівнів) супутників, які будуть включати в себе як геостаціонарні, так і негеостаціонарні апарати. Висота над поверхнею Землі і кут нахилу (по відношенню до екватора) будуть різні для двох рівнів. 

Як очікується, супутникова угруповання Google буде включати в себе близько 1000 супутників, а обмін інформацією (даними) буде здійснюватися через безліч наземних станцій. Два рівня супутників — розташовані таким чином, щоб охоплювати сигналом до 75% поверхні землі — допоможуть забезпечувати безперервність зв’язку, працюючи в гармонії і координації таким чином, що верхня група супутників перекриває нижню. Це допоможе запобігати перерви в обслуговуванні в разі якщо один з супутників стане на якийсь час неактивним. 

Якщо дана комплексна супутникова мережа стане реальністю, це принесе величезну користь людям і організаціям по всьому світу. Наприклад, дані супутники можна буде використовувати для забезпечення систем глобального доступу до інтернету, навігації, прогнозування погоди, військових операцій і так далі. 

Патент США 20170005179, заявку на Google компанія, які 30 вересня подала 2014 року, був опублікований Патентним бюро Сполучених Штатів Америки 5 січня 2017 року. 

Нагадаємо, раніше в цьому місяці стало відомо, що Google згортає проект Project Titan, метою якого було налагодити роздачу широкосмугового інтернету дронамі. 

SpaceX мільярдера Ілона Маска також має намір відправити на орбіту 4425 супутників для роздачі інтернету по всьому світу.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.