«IRPIN BOOKFEST — 2018» на Центральній площі Ірпеня

 

Сьогодні на Центральній площі Ірпеня відбулася офіційна частина книжкового фестивалю — «IRPIN BOOKFEST»,  де вже до початку заходу на Центральній площі Ірпеня було презентовано роботи-переможців першого юнацького Арт-вернісажу —  «Книжкова ілюстрація 2018».

Оргвнізаторами данного заходу виступили Ірпінська міська рада, громадська організаці «Життя прекрасне», Національна спілка письменників України та  Міністерство культури України.

Сьогоднішній захід мав також за мету підтримав нашу маленьку 9 річну дівчинку з Ірпеня, —  Анну Батрак, яка має зараз тяжку хворобу і на вилікування якої терміново потрібно 120.00 євро і про це,  більш детально,  на початку офіційної частини розповіла сестра цієї дівчинки Олеся Василець.

Слід сказати. що наші ірпінчани дуже активно підтримали маленьку Аню, провівши  у суботу на Центральній площі міста Ірпеня велиуий культурно-спортивний захід «IRPIN DOБРO FEST», де також було проведено і  ряд акцій від компаній нашого міста,

Так,  кав’ярня «Франс.уа», яка  розташована на головній площі Ірпеня, вчора продавала увесь день каву, де кошти, які надходили, йшли на підтримку цієї дівчинки.

Та повертаючись вже до самого сьогоднішнього заходу, слід сказати, про теплі слова на адресу нашого міста, яке  багато років притягувало до себе найкращих письменників зі всієї країни, від голови  Національної спілки письменників України  — Михайла Сидоржевського, який звернувся до присутніх на цьому заході:  «Дозвольте привітати шановних мешканців Ірпеня  із літературним святом, яке втретє проводиться у вашому прекрасному місті.  Нам надзвичайно важливо, що в Ірпені розуміють і влада і міська громада і інтелігенція,  важливість для Національної спілки письменників України та української літератури  існування у вашому місті  Ірпінського будинку творчості  пиьсменників, де працювали, жили і творили найвідоміші письменники України, де жодне велике місто в Україні, як Львів, Одеса, Дніпропетровськ,  не може похвастатися такою концентрацією письмеників, які творили у вашому місті і це дуже важливо, як для нашої спілки,  так і для вашого міста Ірпеня. Слава Богу, що у минулому  році була реалізована ініціатива ірпінського міської влади і особисто ініціативи  голови Ірпеня  — Володимира Карплюка  і підтримана нашою спілкою письменників на з’їзді письменників, який відбувся, до речі, також у вашому місті Ірпені, 31 березня,  щодо  упорядкування, реконструкції та ремонту частини території Будинку творчості письменників. Все було прекрасно зроблено і ми вдячні, міській владі і міській громаді, шо це зробили коштом міста і залучених  інвесторів.  Для нас це надзвичайно важливо і сьогодні ми продовжуємо писати новітні сторінки і Ірпеня і української літератури і  зокрема, ця прекрасна ініціатива, яка народилася в Ірпені, щодо проведення ірпінського книжкового букфесту, підтримана міською владою і Володимиром Карплюком, разом ініціатором і промоутером цього заходу —  Дариною Катькало.

Сьогодні, в  умовах війни з Росією, дуже важливо —  слово, лутература і мистецтво, де в теперішніх умовах ми насправді розуміємо, що означає гуманітарна політика і талановите слово, яке доходить до людей.  Слово працює в найважчі і найскладніші хвилини.

Ми дуже дякуємо міські владі Ірпеня і сподіваємося на продовження цієї традиції, яка започаткована.  І українські письменники готові і надалі підтримувати цю традицію на благо і міста і спілки письменників  і нашої сучасної української літератури.  Слава Україні ! «

Далі розпочалася безпосередньо і сама церемонія нагородження найкращих читачів року в Ірпені, які прочитали у нашій бібліотеці найбільшу кількість книжок, серед яких були, як і дорослі, так і діти, які отримали подяки від мера нашого міста та подаринки від компанії  » Екософт» у вигляді фільтрів для води, де вже по закінченні цієї церемонії усі номінанти зробили колективне фото.

 Потім по програмі заходу відбулося  нагородження преміями міського голови Ірпеня — Володимира Карплюка — «Літературний олімп»,  найкращих письменників,  серед яких були і всім нам добре відомі —  Володимир Коскін, Анатолій Зборовський та інші письменники, яких відзначили за книжки присвячені нашому рідному місту Ірпеню.

Також в рамках проведення цього книжкового фестивалю, під вечір,  відбулася і святкова концертна програма, де на Центральній площі міста виступили: «Апокриф», Олександр Галицький, Сергій Жадан та «Собаки у космосі».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.