Ірпінь — столиця газовидобутку Київської області ?

mestorozhdenie-1
«Укргазвидобування» до 2025 р забезпечить газом з Ірпінського родовища всю Київську область, якщо запаси вуглеводнів підтвердяться

«Укргазвидобування» має намір зайнятися розробкою газоконденсатного родовища родовища (ГКР) Ірпінське в Київській області.
 

Про це 8 вересня 2016 року  повідомляє  російський сайт neftegaz.ru, з посиланням на те, що про це сьогодні говорять українські ЗМІ. 

Родовища, як такого, ще немає, але бурові роботи, проведені «Укргазвидобуванням «спільно з SOCAR, вселяють в українців впевненість у перспективах Ірпінського ГКР. 

Запаси багатокомпонентного природного газу, з високим вмістом метану, поки оцінюються в 7 млрд м3, але розраховують на промисловий видобуток ще і нафти з газовим конденсатом. 

Якщо це підтвердиться, то Ірпінське газове родовище, розташоване в заплаві річки Ірпінь Київської області, може стати одним з найбільших на Україні ГКР. 

SOCAR працює в г Ірпені не випадково. 

Тут зосереджена численна азербайджанська діаспора. 

В  місті Ірпені є «Парк Дружби імені З. Алієвої».   У 2014 році  SOCAR поклала квіти до пам’ятника Заріфи Ханум.  Тому SOCAR з міста  Ірпеня не піде. 

Плани в «Укргазвидобування» величезні: 

— Для розробки родовища «Укргазвидобування» створить спільне підприємство (СП) з Київоблгазом. 

— Нову компанію очолить 1 з топ-менеджерів Шебелинкагазвидобування, яка розробляє родовища Дніпровсько-Прип’ятського нафтогазоносного басейну. 

— Найближчим часом у Київській області буде розпочато будівництво магістральних газопроводів (МГП) до міст і промислових центрів країни: Ірпінь — Київ — Полтава / Харків і Ірпінь — Київ — Запоріжжя / Дніпропетровськ. 

— З 2025-го є намір повністю забезпечити потреби Київської області в газі за рахунок Ірпінського ГКР. 

Відзначимо, що в серпні 2016 р.  «Укргазвидобування» отримала ліцензії на видобуток вуглеводнів на 9 ділянках надр. 

З 9 нових ділянок надр 6 розташовані в Харківській області: Колонтаївський, Морозовський-Савінський, Східно-Хрестищенському, Південно-Васіленковскій, Тимченківська-Біляївський і Пріштоковой площі. 

Ще 2 ділянки надр розташовані в Дніпропетровській області — це Мусіенковскій і Попаснянський-Самарінскій. 

Також «Укргазвидобування» отримала Ілемківська-Лолинської ділянку надр в Івано-Франківській області. 

На нових ділянках «Укргазвидобування» планує проводити геологічне вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою. 

Компанія отримала ділянки на 10 років.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.