Канадські інвестори зацікавилися будівництвом сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні

f_11525667391466510427

 

Канадські інвестори зацікавилися можливістю будівництва сонячних електростанцій і біопаливних заводів на території зони відчуження в Чорнобильській зоні.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак за результатами презентації інвестиційної привабливості та інвестиційного потенціалу зони відчуження в галузі відновлюваної енергетики під час Канадсько-українського бізнес-форуму.

«Канадські інвестори з цікавістю розглядають можливість будівництва біопаливних заводів і електростанцій на території Чорнобильської зони. Від канадських бізнесменів прозвучало кілька реальних пропозицій, що стосуються можливого будівництва», — зазначив він.

За словами О. Семерака, в першу чергу будуть розглядатися варіанти розвитку альтернативної енергетики в зоні спеціального промислового використання, адже урядом прийнято рішення на решті території створити заповідник, який буде виконувати буферну функцію перед зоною спеціального промислового використання.

При цьому О. Семерак зазначив, що в цьому напрямку представників канадських бізнес-кіл більше зацікавила сонячна енергетика, оскільки в зоні відчуження є неповних мережі і нижче вартість оренди землі, яка в цьому виді промисловості становить значну частку собівартості.

У той же час Остап Семерак зазначив, що для реалізації таких проектів потрібна законодавче врегулювання земельних відносин в зоні відчуження. «Ми очікуємо, що законопроект №4437 для врегулювання даного питання буде повністю прийнятий до кінця роботи нинішньої сесії Верховної Ради. На початку червня він вже пройшов перше читання. Це дасть можливість врегулювати українське законодавство в питанні виділення землі в зоні ЧАЕС, де є близько 6 тис. га незадіяних земельних ділянок, частина яких може використовуватися для розміщення об’єктів електричної генерації, а частина — для вирощування енергетичних культур «, — резюмував він.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.