Кияни вийшли на акцію протесту, щоб не допустити скасування пішохідного Хрещатика

20160214_khreshchatyk_s_1_650x410

У неділю, 14 лютого, в центрі Києва пройшла громадянська акція «Закохані в Київ», в рамках якої жителі столиці перекрили головну вулицю міста. Втім, налаштовані вони були вкрай миролюбно і з собою принесли лише плакати, кольорову крейду і повітряні кульки.

Все почалося з того, що увечері 12 лютого на сторінці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА з’явилося повідомлення про те, що відтепер Хрещатик перестане бути перехідною зоною по вихідних і святах. Більш того, пізніше з’ясувалося, що немає жодного документа, що підтверджує законність даної ініціативи.

Це рішення обурило киян. У відповідь на нього активісти з таких громадських організацій, як «Агенти змін», «Аналітичний центр CEDOS», «Асоціація велосипедистів Києва», «Врятуй» Жовтень «і» Місто-сад «, організували акцію протесту, в рамках якої спробували нагадати столичним чиновникам про роль городян у формуванні образу міста.

«Люди — головне, що може бути на головній вулиці нашої країни» — таким було головне гасло заходу. При цьому організатори наголосили, що ця акція не політична, а тому попросили всіх, хто вирішить приєднатися, утримаються від спокуси використовувати яку б то не було партійної символіки, щоб не ображати інших учасників.

У підсумку на головній вулиці зібралися близько 150 небайдужих городян. Про те, що змусило їх покинути домівки в не приємну погоду, вони повідомляли оточуючим за допомогою плакатів і листівок, в яких тезисно була викладена суть раптово виниклої проблеми.

А ось у Львові не всі акції проходять так миролюбно. Так, нещодавно близько сотні протестувальників закидали центр міста димовими шашками, не уточнюючи при цьому суть своїх претензій.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.