Київська область удосконалює програму житла для молоді

58d593e389ab295505ea654496659dec_XL

При Київській обласній раді буде створено робочу групу з впровадження вдосконалених механізмів забезпечення молодих сімей доступним житлом. Таке рішення було прийнято на засіданні постійної комісії облради з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту і зв’язку, розвитку інфраструктури об’єктів і паливно-енергетичного забезпечення.
До складу робочої групи увійдуть фахівці Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та представники комісії Київської облради.
Учасники засідання відзначили, що існуючі житлові програми в Київській області через недостатнє фінансування не можуть виконувати завдання із забезпечення громадян доступним житлом.
Зокрема, керівник іпотечного центру в Києві та Київській області Микола Марчук звернув увагу на те, що в 2013 р Київоблрада затвердила обласну програму забезпечення молоді житлом на 2013-2017 рр. Але за весь час її реалізації за рахунок коштів обласного бюджету було профінансовано всього 5 сімей. Розмір залучених коштів склав майже 2 млн. Грн., А особистих коштів позичальників — 1 млн. Грн.
Депутати ж відзначили, що в останні роки в місцевих бюджетах кошти на реалізацію житлових програм передбачаються, хоча з держбюджету фінансування було практично згорнуто. Тому вони запропонували робочій групі звернутися в Кабмін з проханням удосконалити житлові програми таким чином, щоб вони стали доступними для більшого кола молодих сімей, зокрема, і шляхом збільшення фінансування з держбюджету.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.