У Київській міськдержадміністрації (КМДА) відзначають, що переговори з узгодження меж столиці і області вийшли на фінальну стадію. Зараз вже продовжила роботу спецкомісссія, стосовно погодженням меж. Зараз розглядається питання про приєднання селища Коцюбинське до Києва.
Як повідомив заступник голови КМДА Олексій Резніков, комісія за погодженням меж Києва і Київської області, знову запрацювала в кінці березня під егідою комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Відзначається, що якийсь час після місцевих виборів комісія не працювала – змінилися деякі селищні і міські голови, змінився керівний склад Київської обласної ради.
“Результати її роботи вже відчутні. Є робочі документи, є розуміння, що готова поступитися обласна влада, які кроки має зробити Київ. По суті, залишилося тільки два проблемні моменти – Коцюбинське і Козин”, – повідомив Резіков.
Нещодавно, було розпущено Коцюбинську селищну раду. Відповідно, поки не оберуть нову, питання не вирішиться.
За словами Рєзнікова, Коцюбинське – обласний анклав на території Києва, а столиці необхідно узгодити зовнішні кордони. Крім того, в КМДА вважають, що можуть про це домовлятися з областю.
“Ірпінь хоче поглинути Коцюбинське, але не факт, що цього хочуть самі коцюбинчани – у мене інша інформація. Тому вибори все покажуть. Ну і такі речі повинні вирішувати територіальні громади. Ми готові прийняти Коцюбинське в обійми Києва і жителі селища від цього тільки виграють. У них відразу зменшиться квартплата, комунальні платежі і взагалі з’явиться маса переваг “, – повідомив чиновник.
За його словами, єдине, що турбує частину коцюбинчан – це те, що вони, будучи київської областю, вважаються пільговиками по 4 зоні Чорнобиля. Крім того, це єдине, що відрізняє їх від киян, і в чому є резон залишитися в області.
Тим часом, як каже Резніков, у коцюбинчан немає можливості користуватися київськими поліклініками, звертатися до Святошинського райвідділу поліції, викликати столичних пожежних. Також столична влада, не має права провести туди транспортну гілку або поставити ларьки соціального хліба, так як це вже область.