На віче в Коцюбинському громада вирішила люструвати місцевих депутатів

gYTRYMyh

На віче в Коцюбинському громада вирішила люструвати місцевих депутатів

Вчора в Коцюбинському відбулося народне віче. Громада селища Коцюбинське вирішила, що в найближчі дні громадський актив представить людей, які будуть висунуті кандидатами в депутати селища. Також на віче ухвалили рішення про громадської люстрації місцевих депутатів 7-го скликання.

«Громадський актив селища, ставив собі за мету інформувати суспільство про рішення ВРУ про припинення повноважень Коцюбинської селищної ради та окреслив наступний план  дій активу», — йдеться в повідомленні.

Як раніше ми повідомляли, Верховна Рада 14 квітня достроково припинила повноваження Коцюбинської селищної ради. Згідно з постановою, повноваження селищної ради припиняються в зв’язку з порушенням українського законодавства і Конституції. Крім того, в Коцюбинському найближчим часом будуть призначені позачергові вибори.

Відзначається, що в зв’язку з виборами активісти підняли питання про недопущення до виборів депутатів, які своїми діями призвели до «відставки ради, правового свавілля і запобігання нормальної роботи селища». Правову оцінку цим діям дасть суд, оскільки відкрито кілька кримінальних проваджень за фактом захоплення адмінбудівлі і дій самопроголошеної голови Юлії Главацької. Зокрема, учасники віче підтримали ідею люстрації деяких депутатів. Так, віче заборонило балотуватися Владиславу Евстефееву, Миколі Ільницькому, Петру Бомбі і Віталію Головні.

«Віче в Коцюбинському прийняло рішення щодо громадської люстрації коцюбинських депутатів нинішнього, 7-го, скликання: депутатам селищної ради, чиї дії призвели до кризи місцевого самоврядування в селищі, громада заборонила балотуватися до наступної каденції», — зазначила нардеп Ольга Червакова, яка брала участь у віче.

Крім цього, до самих виборів у селищі буде проходити акція «Не продаємося!». Активісти і небайдужі громадяни будуть роздавати листівки, в яких буде попередження про кримінальну відповідальність за продаж свого голосу на майбутніх виборах.

Нагадаємо, 8 квітня, селищному голові Коцюбинського в Київській області — Ользі Матюшиної оголосили недовіру. За таке рішення проголосували 20 депутатів селищної ради з 26-ти. Причиною такого рішення, на думку депутатів, є бездіяльність чиновниці, порушення законодавства, а також ігнорування інтересів громади.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.