Презентовано сайт Асоціації футзальної ліги України — (АФЛУ)

Днями презентовано офіційний сайт аматорського футзалу України —  http://futsal-amator.com.ua, який  буде висвітлювати події у змаганнях з футзалу (IFL)  у сезоні —  2016-2017 років, а  вже з наступного тижня будуть публікуватися огляди турів !

Пропонуємо вашій увазі  невеличкий матеріал про історію  футзалу в Україні, яка не оминула і наше славне спортивне місто Ірпінь.

pr_3348_b

Indoor Football League: екскурс в історію

Футзал продовжує розвиватися і набирати популярність в Україні. Причому позитивна тенденція спостерігається не тільки в Києві, де кількість аматорських турнірів уже, мабуть, і не злічити, але і в регіонах. Зокрема, в Ірпені. Тут ось уже дев’ятий рік поспіль проходить Indoor Football League (IFL).

За час проведення турніру його переможцями та учасниками встигли стати багато відомих в футзальному (і не тільки) суспільстві спортсмени: брати Борсуки, Олександр Корнійчук, Дмитро Ведмідь, Сергій Чепорнюк, Тарас Коваленко, які нині становлять кістяк лідируючого в Екстра-лізі «хіта»; зірки збірної України з пляжного футболу Євген Варениця, Олександр Пилипенко, Олег Зборовський, Антон Бутко, Віктор Пантелейчук, Віталій Сидоренко; футзалісти, які мають багатий досвід виступів у Вищій лізі України — В’ячеслав Листопад, Віталій Брунько, Вадим Гордієнко, Олександр Севериненко, Валерій Директоренко, Володимир Нудик, Сергій Конопчук, Тарас Шпічка, Олег Шуст, і багато колишніх професійні футболісти (Юрій Грицина, Еммануель Окодува, Сергій Швець, Євген Кармаліта, Євген Шиман). І саме з IFL вийшла команда «IPC-Skidka», яка в минулому сезоні виграла чемпіонат Києва і дійшла до чвертьфіналу Кубка України.

Зазначу, що футзальний чемпіонат в передмісті Києва проводився ще задовго до організації IFL. Але його учасниками були виключно команди з Ірпінського регіону. Беззмінним лідером в той час на протязі декількох років залишався колектив «Біличі» (смт.Коцюбінское), в складі якого виділялося тріо Євген Варениця — Олександр Пилипенко — В’ячеслав Ємченко.

У 2008 році за організацію чемпіонату взявся Сергій Лісник. З його подачі відбувся так званий ребрендинг — турнір отримав нову назву і відкрив свої двері для команд з інших регіонів. З тих пір учасниками IFL встигли побувати не тільки команди з Ірпеня, Бучі, Ворзеля і Коцюбинського, а й Києва, Мироцьке, Михайлівки-Рубежівки, Пущі-Водиці, Немішаєве, Гатне, Софіївської Борщагівки, Шпітек, а також Кудрівка (Чернігівська область) та навіть Донецька!

Історичним рекордсменом турніру є ФК «Джуніорс». Команда Сергія Шута ставала переможцем IFL чотири рази. Дві перемоги в своєму активі має ФК «Мироцкое», по одній — «Зірка» (Ворзель) і «IPC-Skidka» (Ірпінь).

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.