Провайдери погрожують відключити Інтернет

DSC08414
 
Оператори телекомунікацій заявили про готовність вийти на мітинги і організувати акції протесту проти зловживання монопольним становищем енергопередавальних компаній.  Учасники мітингу мають намір в лютому відключити Інтернет по всій Україні на одну годину.
 За словами одного з ініціаторів акцій протесту, директора провайдера «Павлабор» Володимира Падюкова, проблема, з якою провайдери виходять на акції протесту, полягає в тому, що технології 3G і 4G вимагають побудови локальних кабельних мереж з базами на опорах, аналогічно ліхтарям вуличного освітлення, повідомляє Internet.ua.Зв’язківці змушені співпрацювати з балансоутримувачами опор. Але енергопередавальні компанії грубо зловживають монопольним становищем, виставляють завищені необґрунтовані ціни.

За словами Падюкова, Київобленерго вимагає 30 гривень за оренду однієї опори на місяць, причому оплату виставляє відразу за кілька місяців вперед, що може виливатися в сотні тисяч гр ивень.   Він також додав, що спроби апелювати до НКРЕКУ безуспішні.

У зв’язку з цим, 11-12 лютого учасники мітингів мають намір передати звернення і пакет скарг в СБУ, а 20 лютого передати звернення і пакет скарг президенту, а також відключити Інтернет по всій Україні на одну годину і організувати прес-конференцію.

Попередньо участь в акціях протесту підтвердили учасники з Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя.

Днями глава Інтернет асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко повідомив Національну комісію З питань регулювання зв’язку (НКРСІ) Про те, що нові Передавачі 3G, які зараз повсюдно встановлюють мобільні оператори, заглушають Wi-Fi.

Йдеться про передавачах невеликих операторів, які мають ліцензії в діапазоні 2,4 ГГц і надають послуги бездротового радіодоступу в Інтернет. Як говориться в листі, від учасників ринку телеком-послуг ІнАУ стало відомо, що після впровадження і розвитку в Україні 3G інтернет-провайдери, які встановили базові станції в цьому діапазоні, не можуть безперешкодно надавати послуги. Їх сигнал нібито пригнічують передавачі 3G (діапазон частот — 2,1 ГГц).

Глава ІнАУ також додав, що паралельно написав телеком-регулятору лист безпосередньо від своєї компанії ІМК, у якій в Київській області були конкретні випадки «несумісності» одночасної роботи радіо- і 3G-передавачів.

Діапазон радіочастот 2,4 ГГц в інших країнах не дозволений для надання платних послуг операторами. Він є громадським і безкоштовним (Wi-Fi станції встановлюються в парках, готелях і т.д.). Але глава ІнАУ вважає, що якщо вже Wi-Fi діапазон в Україні на відміну від решти світу до сих пір ліцензується, то регулятор повинен подбати про те, щоб бізнесмени з ліцензіями на частоти мали можливість надавати послуги без перешкод.

Хоча є також імовірність, що невеликі провайдери самі порушують допустимі норми. А коли поруч з ними з’явилися станції 3G, це вилізло назовні.

«Якщо дотримуються правила для кожного передавача по потужності випромінювання, то в теорії все повинно бути окей. Якщо є перешкоди, потрібно робити перевірку, щоб розібратися на місці », — говорить глава НКРЗІ Олександр Животовський. Але відразу ж нагадує, що діє закон про заборону проведення перевірок держорганами. Так що регулятор поки вирішує, як буде діяти в ситуації, що склалася.

Відзначимо, що ще в 2012 році учасники ринку телекомунікацій зверталися через ІнАУ в Київобленерго з проханням про розгляд можливості зниження тарифів послуги підвісу оптоволоконних ліній на опорах ЛЕП в Київській області.

Виконавчий директор ІнАУ Володимир Куковський тоді ж відзначав, що ЛЕП — це часто єдина можливість прокласти лінії в сільській місцевості. Але Київобленерго встановило тариф у розмірі 30 грн. в місяць за використання кожної опори, що занадто дорого для операторів.

«В Луганській області, наприклад, це послуга коштує 10 грн. І то це вважається дорого », — говорив Куковський.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року набрав чинності закон, який змінює правила трансляції українського кабельного телебачення.

Якщо раніше кабельне ТБ має показувати все національні ефірні телеканали і відповідно до закону ніхто нікому не платив, то тепер ця регуляція скасовується. З Нового року медіагрупи отримали право вимагати від провайдерів плату за свій продукт в їх мережах. Але не всі провайдери погодилися на умови медіагруп — деякі кабельні оператори просто відключили телеканали прямо в новорічну ніч.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.