Рівень радіації біля ЧАЕС став удвічі менше

untitled-1

Цього вдалося домогтися, завдяки будівництву нового саркофага.

У прес-службі ЧАЕС повідомили, що за словами Сергія Кондратенка, заступника технічного директора по об’єкту Укриття, радіаційний фон навколо нової Арки Чорнобильської АЕС став менше більш ніж в два рази після того, як був насунений новий безпечний конфайнмент.

«Хоч до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем в проектний режим залишається ще рік, насування Арки вже вплинула на поточну безпеку об’єкта Укриття. Після установки НБК в проектне положення потужність дози навколо Арки знизилася більш ніж в два рази. Це свідчить про підвищення безпеки на майданчику », — сказав Кондратенко.

Також він додав, що Арка дозволяє унеможливити потрапляння всередину Укриття атмосферних опадів. Саме потрапляння опадів раніше було серйозною причиною деградації будівельних конструкцій об’єкта, а також перенесення радіоактивних речовин як всередині об’єкта, так і зовні.

Крім того, один з важливих чинників підвищення безпеки Укриття — відсутність вітрового і снігового навантаження на його конструктивні елементи, так як вони на даний момент надійно закриті аркою.

Нещодавно, шостого червня, з’явилася інформація про те, що на всіх енергоблоках атомної станції не залишилося відпрацьованого ядерного палива.

Аварія, що сталася на Чорнобильській АЕС, вважається найбільшою техногенною катастрофою за всю історію людства.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.