Сьогодні день заснування волейболу !

 

Саме сьогодні, — 9 лютого 1895 року в місті Холiоке, американського штату Массачусетс, викладач фізичного виховання коледжу асоціації молодих християн Вільям Морган придумав нову командну гру з м’ячем — волейбол.
Морган підвісив тенісну сітку на висоті 197 см, і його учні, число яких на майданчику не обмежувалося, стали перекидати через неї баскетбольний м’яч. Гру назвали mintonette.
Пізніше гра демонструвалася на конференції коледжів асоціації молодих християн в Спрінгфілді. Оскільки основна ідея гри полягала в тому, щоб ударяти руками по м’ячу, примушуючи його перелітати через сітку, професор Альфред Хальстед запропонував перейменувати гру в volleyball, що в перекладі означає літаючий м’яч.
У 1897 році в США були опубліковані перші правила волейболу. Розмір майданчика тоді становив 7,6 x 15,1 м, висота сітки 198 см, м’яч важив 340 г, а кількість гравців на майданчику і торкань м’яча не регламентувалося, очко зараховувалося тільки при власній подачі, при невдалій подачі її можна було повторити, грали до 21 очка в партії.
У 1900 році волейбол вийшов за межі США і почав швидко поширюватися в інших країнах світу, набуваючи все більшої популярності.
Зараз міжнародна Федерація волейболу об’єднує більше двохсот національних федерацій, а волейбол є одним з найпопулярніших видів спорту на Землі.

 

Слід сказати, що самим найтитулованішим волейболістом у світі є українець — Юрій Поярков, досягнення якого були вписані до Книги рекордів Гіннесу. 

 

https://ru.wikipedia.org/wiki/Поярков,_Юрий_Михайлович

 

За вагомий внесок  у розвиток волейболу у світі,  ім’я нашого співвітчизника було вписано золотими літерами у Залі Слави волейболу у місті Холіокі.

 

5990 1328765426

 

 rersd

 

 Vol

 

 voleyball

 

balldsdw

 

 

 

 

 volleyball-fave

 

 

andr

 

 

andr-2

 

 

vollet

 

dgdtrt-andr

 

 

Volley-andr

 

 

yuriy

 

Yuriu

 

 

voleybol

 

 

andr-564

 

 

dsrewrw--

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.