Сьогодні в Ірпені презентація нового роману Валентина Собчука «Засвіт встали козаченьки»

 

Cьогодні 11 жовтня о 15.00 в Ірпінській центральній міській бібліотеці відбудеться літературний вечір всім нам добре відомого письменника, журналіста, історика, публіциста та й просто чудової людини —  Валентина Собчука, який презентує ірпінській громаді свій щойно виданий  роман  «Засвіт встали козаченьки».

Цей історичний роман про козацьку епоху, відкриє новий погляд на далеке історичне життя не лише  славного селища Гостомель, а й на події, які відбувалися у далекі часи на території всієї  України.

У програмі вечора також відбудеться виступ директора історико-краєзнавчого музею Ірпеня Анатолія Зборовського, який доповнить розповідь автора про багатовікову історію України та Гостомеля, своїми не менш прекрасними історичними творами.

«Я працював над матеріалом книги півтори року, систематизував, узагальнював. Поштовхом до написання стала несподівана думка: «А що, як мій кабінет знаходиться на місці колишнього замку в якому жив Семен Палій, укріпляв його оборонні вали, сліди від них залишилися на території подвір’я ГСР й до сьогодні …».

Семен Палій, невизнаний гетьман без булави Правобережжя заклав у Гостомелі церкву, але роман не тільки про нього , а й інші постаті козацької епохи, це спроба відтворити її літопис, з аналізом проблематики тих часів, й дослідження, чому в нас народилася приказка про двох українців і трьох гетьманів. Я обґрунтовую породження цього афоризму відсутністю єдності, і ця проблема актуальна, як ніколи, сьогодні. Впевнений , що незнання уроків історії, одна з причин проблеми єдності в помислах і дії нашого політикуму, й кожного з нас.  Мені було приємно, що цією книгою  вже зацікавилися люди різних поколінь, а ще я подвійно радісний за підтримку в голосуванні громадського бюджету за проект Алеї козацької слави в Гостомелі, що реалізовуватиметься в наступному році. Наша слава, наша воля житиме віки, доки у серцях із нами будуть козаки ! «.

Запрошуємо всіх бажаючих на цей творчий вечір, аби зануритись у глибину століть козацької епохи країни, в якій Гостомель займає почесне місце, аби відкрити для себе новий, далекий,  історичний світ нашого Приірпіння.

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.