Свято захисника Вітчизни та Покрови у Ворзелі

DSC04332-78787

Сьогодні в лісо-парковій зоні, яка називається «Березовий гай», неподалік храму Преображення Господнього у Ворзелі, відбулося свято з нагоди Дня захисника Вітчизни та Покрови Пресвятої Богородиці, за підтримки Ірпінської міської організації українського об’єднання патріотів УКРОП.

Привітати ворзелян приїхали багато членів партії, голова міської організації партії УКРОП Віталій Нелюбін.

Відео виступу: 

{source}
<iframe width=»550″ height=»360″ src=»https://www.youtube.com/embed/tZKoGJD_jhc» frameborder=»0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Земляків також привітав кандидат на посаду селищного голови Ворзеля Олега Смолянчук, який йде на вибори за підтримки партії УКРОП, і який доклав чимало зусиль до будівництва храму Преображення Господнього, благоустрою «Березового гаю», улюбленого місця відпочинку для багатьох ворзелян.

DSC04325-66776 copy

З його іменем пов’язано багато добрих справ, реалізованих у селищі, він з перших був на Майдані, не раз виїжджав на передову волонтером, щоб допомогти нашим бійцям.

Відео виступу: https://www.youtube.com/watch?v=DK0tQoLkTlg&feature=youtu.be

Усім присутнім на святі, а прийшло десь біля тисячі людей, було подаровано чудову концертну програму, розважальні конкурси для дітей та дорослих, парад вишиванок, запашний козацький куліш та багато іншої смакоти!

DSC04304-897878
Усі, хто взяв участь у святкуваннях висловили велике задоволення, як від проведення заходу, так і з приводу політичної сили, яка його організовувала.
Зауважимо, це свято Покрови,це свято, яке шанували з сивої давнини, особливо, козаки, котрих не раз оберігала Пресвята Богородиця. Наші патріоти, захисники Вітчизни, котрі й досі тримають рубежі нашого миру та спокою на передовій східних кордонів держави — теж під Покровом Богородиці. Вони вистояли й показали свій незламний дух і віру в перемогу!
Хотілося б коротко розповісти про історію свята. Свято Покрови було введено у християнство в 10 столітті і має під собою чи то легенду, чи то подію, яка відбулася в Царгороді (Константинополі). Місто було оточене чужинцями (за різними джерелами – то могли бути як давні руси (скіфи) на чолі з князем Аскольдом, так і агаряни (магометани – араби або турки), і Божа Мати покрила своїм омофором городян, які молилися на всенічній службі у Влахерській церкві.
Це побачив святий Андрій, коли пiд церковним склепiнням з’явилася Пресвята Богородица в оточеннi ангелiв, пророкiв i апостолiв і накрила своїм омофором православних християн. Це було провістям перемоги. Так і сталося: невдовзі надійшли воїни-захисники і звільнили населення від нападників.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва і захисників Вітчизни. .
Отже сьогодні Покрова – це свято не тільки релігійне, а й національне. Свято справжніх патріотів !


Владислав Вернидуб

 

P.S. Ми представимо громаді наш фоторепортаж з цього свята у наступному випуску.

DSC04333

DSC04327

 DSC04307

 

DSC04318 

DSC04408

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.