Сьогодні в лісо-парковій зоні, яка називається «Березовий гай», неподалік храму Преображення Господнього у Ворзелі, відбулося свято з нагоди Дня захисника Вітчизни та Покрови Пресвятої Богородиці, за підтримки Ірпінської міської організації українського об’єднання патріотів УКРОП.
Привітати ворзелян приїхали багато членів партії, голова міської організації партії УКРОП Віталій Нелюбін.
{source}
<iframe width=»550″ height=»360″ src=»https://www.youtube.com/embed/tZKoGJD_jhc» frameborder=»0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}
Земляків також привітав кандидат на посаду селищного голови Ворзеля Олега Смолянчук, який йде на вибори за підтримки партії УКРОП, і який доклав чимало зусиль до будівництва храму Преображення Господнього, благоустрою «Березового гаю», улюбленого місця відпочинку для багатьох ворзелян.
З його іменем пов’язано багато добрих справ, реалізованих у селищі, він з перших був на Майдані, не раз виїжджав на передову волонтером, щоб допомогти нашим бійцям.
Відео виступу: https://www.youtube.com/watch?v=DK0tQoLkTlg&feature=youtu.be
Усім присутнім на святі, а прийшло десь біля тисячі людей, було подаровано чудову концертну програму, розважальні конкурси для дітей та дорослих, парад вишиванок, запашний козацький куліш та багато іншої смакоти!
Усі, хто взяв участь у святкуваннях висловили велике задоволення, як від проведення заходу, так і з приводу політичної сили, яка його організовувала.
Зауважимо, це свято Покрови,це свято, яке шанували з сивої давнини, особливо, козаки, котрих не раз оберігала Пресвята Богородиця. Наші патріоти, захисники Вітчизни, котрі й досі тримають рубежі нашого миру та спокою на передовій східних кордонів держави — теж під Покровом Богородиці. Вони вистояли й показали свій незламний дух і віру в перемогу!
Хотілося б коротко розповісти про історію свята. Свято Покрови було введено у християнство в 10 столітті і має під собою чи то легенду, чи то подію, яка відбулася в Царгороді (Константинополі). Місто було оточене чужинцями (за різними джерелами – то могли бути як давні руси (скіфи) на чолі з князем Аскольдом, так і агаряни (магометани – араби або турки), і Божа Мати покрила своїм омофором городян, які молилися на всенічній службі у Влахерській церкві.
Це побачив святий Андрій, коли пiд церковним склепiнням з’явилася Пресвята Богородица в оточеннi ангелiв, пророкiв i апостолiв і накрила своїм омофором православних християн. Це було провістям перемоги. Так і сталося: невдовзі надійшли воїни-захисники і звільнили населення від нападників.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва і захисників Вітчизни. .
Отже сьогодні Покрова – це свято не тільки релігійне, а й національне. Свято справжніх патріотів !
Владислав Вернидуб
P.S. Ми представимо громаді наш фоторепортаж з цього свята у наступному випуску.