Тренування збірної команди України з лакросу на стадіоні «Чемпіон» в Ірпені

Зараз на на Центарльному міському стадіоні «Чемпіон» в Ірпені проходить тренувальний збір Національна збірна команда України з лакросу під керівництвом досвідченого зарубіжного тренера.

Відверто кажучи, цікаво і дещо несподівано бачити чоловіків та жінок, які командно працюють на полі з твердим гумовим м’ячем, який переносять полем за допомогою кросів — сіток на довгій ручці. Це дуже видовищний вид спорту: за гарної гри м’яч стрімко літає полем, ледь торкаючись землі. У лакрос грають і чоловіки і жінки. У команді чоловіків 10 гравців, у жіночій — 12. У чоловічому лакросі дозволені силові прийоми та контактна боротьба, тому гравці вдягають спеціальну захисну амуніцію: шоломи з маскою та щитки під одяг. У жіночому лакросі силові прийоми заборонені.

Сама назва гри походить від французького crosse — «посох», «ковынька» «патериця». У значенні спортивної гри його прийнято писати — la crosse (іноді lacrosse).

Цікаво, що представники лакросу не вперше обирають наше місто та стадіон «Чемпіон» для проведення свого тренувального табору. Так у серпні 2016 року до нас вже завітали кращі граці цього виду спорту на свій тренувальний табір і ось через три роки Ірпінь знову стає домівкою для проведення тренувань гравців збірної України.

Слід відзначити, що цей вид спорту вперше було представлено у нашій країні у квітні 2010 року завдячуючи Шерон Ейні (Sharon Heiny).

У грудні 2011 році Роман Фіщук продовжив розвивати цей вид спорту і завдяки цьому Європейська Федерація Лакросу (ELF) надала Україні інвентар. В це же час Володимир Демедюк розпочав розвиток першої чоловічої команди у місті Рівне.

У квітні 2012 року заснована перша дитяча лакрос команда в Україні, де серпні цього ж року чоловіча команда вперше бере участь в турнірі у місті Софія, Болгарія.

Будемо вірити, що цей вид спорту приживеться і стане популярним не тільки в Україні, але і в нашому місті, де можливо скоро відкриється спортивна секція з цього виду спорту і можливо, незабаром ми станемо свідками гри головної команди країни на нашому стадіоні «Чемпіон» в Ірпені !

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.