Цей день в історії бізнесу — 5 березня

Імперія розкоші Бернара Арно

Arno


5 березня 1949 року у Франції народився власник холдингу LVMH (Louis Vuitton, Moet & Chandon і Hennessy) Бернар Арно.

Після отримання диплома інженера він допомагав батькові вести справи його будівельної компанії. Бізнес розвивався повільно, і Арно вирішив продати компанію батька, про що повідомив йому тільки після завершення угоди. Потім Арно вирішив виїхати в США, які переживали пік злиттів і поглинань, і французький підприємець хотів подивитися на досвід американських компаній, щоб після повернення додому почати будувати свою бізнес-імперію.

У 1984 році Арно купує збанкрутілу текстильну компанію Boussac, яка володіла і будинком моди Dior. А ще через 5 років починає набувати акції нової Moet Hennessy Louis Vuitton (LVMH).

Сьогодні групі компаній LVMH — найбільшому в світі виробнику розкоші — належить більше 60 модних брендів. Серед них — Christian Dior, Givenchy, Kenzo, Guerlain, Hennessy, Louis Vuitton, Dom Perignon.

У 2012 році Арно зайняв 4-е місце в списку найбагатших людей світу за версією журналу Forbes. Його статки оцінювалися в $ 41 млрд, що робило його найбагатшою людиною в Європі. Однак в рейтингу 2013 Арно спустився на 6 рядків вниз. Він єдиний з топ-10, чий статок зменшився. Втрати власника LVMH склали $ 12 млрд. І тепер він третій за розміром особистого статку європеєць.

Steinbakh

Найстарший виробник піаніно

5 березня 1853 в Нью-Йорку німецький іммігрант Генрі Стейнвей заснував компанію Steinway & Sons, яка сьогодні є одним з найстаріших і найбільших виробників музичних інструментів.

Перший час ця музична майстерня розташовувалася на невеликому горищі одного з будинків. У ній працювали і сам засновник компанії, і його чотири сини: Теодор, Чарльз, Вільям і Альберт.

Невелика компанія Steinway & Sons та її зібрані вручну піаніно швидко стали відомі в Нью-Йорку і за його межами. Горище став малий для бізнесу, і на початку 1860-х виробництво переноситься в будівлю невеликої фабрики. Стейнвей наймає додатково 350 робочих, які виробляли від 500 до 1800 піаніно в рік.

Уже в середині 1860-х роках музичні інструменти Steinway & Sons починають купувати кращі піаністи світу, провідні музичні училища та члени королівських сімей. А в кінці 1860-х компанія відкриває власний концертний зал, який надовго став головною музичною майданчиком США, пізніше поступившись цим званням Карнегі-Холл.

Після смерті Стейнвея в 1871 році управління компанією перейшло до його синів. Лише в 1972 році родина продала контроль Columbia Broadcasting System.

Сьогодні Steinway & Sons є найбільшим виробником музичних інструментів. Втім, візитною карткою компанією як і раніше залишаються піаніно. Саме на піаніно цієї фірми Джон Леннон створив композицію Imagine. У 2000 році інструмент придбав співак Джордж Майкл за 1,67 млн ​​фунтів.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.