Цей день в iсторії бізнесу — 7 березня

BMW

BMW

7 березня 1916 року було заснована автомобільна компанія BMW. Спочатку вона називалася Bayerische Flugzeug-Werke і тільки через 6 років стала називатися Bayerische Motoren Werke. А через рік був заснований логотип компанії — коло з чотирьох біло-блакитних секторів. Білі сектора означали обертові лопаті, а блакитні — небо, яке можна побачити крізь них.

Перші роки компанія займалася випуском двигунів для військових літаків. І лише після закінчення Першої світової війни BMW перемикається на випуск техніки, яка прославила її на весь світ.

У 1923 році компанія представляє мотоцикл R31, а через 9 років — перший автомобіль.

Сьогодні BMW є одним з лідерів світового автопрому. Компанія займає 61-е місце в списку 2000 найбільших публічних компаній за версією американського журналу Forbes. А сам бренд BMW розташувався на 9-му місці рейтингу найвпливовіших брендів світу.

Гра «Монополія»

Monopoly

7 березня 1933 американець Чарльз Дерроу отримав патент на гру «Монополія».

Втім, стандартне для гри поле і правила з’явилися ще за 30 років до цього. Тоді американка Елізабет Філіпс, намагаючись наочно пояснити, як орендна плата може зробити землевласників багатими, створила «Гру в поміщика». В її основу лягли протиріччя економістів Генрі Джорджа і Фрідріха Енгельса з приводу єдиного земельного податку. Кінець другого кола гри повинен був показати, наскільки вигідним може бути єдиний податок.

На базі цієї гри до 1930-х років були створені ще кілька. Однак саме завдяки Дерроу ми знаємо «Монополію» в її нинішньому вигляді. Слід зазначити, що виробники іграшок не відразу оцінили потенціал гри. Всі компанії, яким Дерроу показав «Монополію», відмовилися її випускати. Але це не зупинило бізнесмена: він на власні гроші виготовив 5000 примірників гри і швидко продав їх. Лише після цього одна з раніше відмовилися компаній — Parker Brothers — сама звернулася до Дерроу з пропозицією викупити права на гру. Дерроу погодився.

«Монополія» стала глобальною грою. Вона переведена на 37 мов і ліцензована в 103 країнах.

Novartis

Novaris

7 березня 1996 року в результаті злиття компаній Sandoz і Ciba була утворена друга за величиною фармацевтична група Novartis AG. З боку Ciba угоду готував американський банк J.P. Morgan, а з боку Sandoz — Morgan Stanley Group.

Статутний капітал нової компанії склав $ 1,19 млрд. Акціонери Sandoz получілілі 55% Novartis, акціонери Ciba — 45%.

Сьогодні Novartis AG з ринковою капіталізацією $ 150,37 млрд є другою за величиною фармацевтичною компанією світу, поступаючись тільки американській Pfizer. Вона веде свою діяльність в 140 світу, серед яких і Росія. Швейцарська Novartis займає 62-е місце в рейтингу 2000 найбільших публічних компаній за версією американського журналу Forbes.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.