Цукерберг розповів, куди попрямують його 99% акцій Facebook

zuckerberg wife facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Глава Facebook Марк Цукерберг оголосив про намір пожертвувати на благодійність 99% приналежних йому і дружині акцій соціальної мережі.

До даного рішення топ-менеджер прийшов через народження доньки. Однак деякі критики засумнівалися в чистоті намірів Цукерберга, припускаючи, що даний крок є піаром.

Цукерберг виступив з роз’ясненням, куди будуть витрачені його кошти. За його словами, головним напрямком роботи товариства з обмеженою відповідальністю (LLC) Chan Zuckerberg Initiative стануть боротьба з різними захворюваннями, інвестиції в поліпшення якості освіти, науку, розширення доступу до інтернету і так далі.

Деякі критики висловили думку про те, що жертвуючи свої кошти LLC, Цукерберг і його дружина Прісцилла Чан сподіваються отримати податкові пільги — сам засновник Facebook спростував ці здогадки. Він зазначив, що акції, передані Chan Zuckerberg Initiative, оподатковуватимуться, і ніяких податкових пільг підприємець не отримає.

«Передавши акції LLC, а не благодійної організації, ми зможемо більш гнучко підходити до їх розподілу. Ми зможемо особисто брати участь у фінансуванні і направляти гроші туди, куди вважаємо за потрібне для виконання нашої місії.

Крім того, передача коштів LLC дає нам свободу вибору — ми можемо інвестувати в будь-які організації, відповідають нашому баченню і нашої місії, не звертаючи уваги на те, яка їхня структура. Ми зможемо вкладати гроші як в благодійні ініціативи, так і в приватні компанії, які роблять світ кращим, так і в державні установи.

Так, якби ми передали кошти благодійному фонду, нам довелося б заплатити податок негайно — у випадку з LLC робити цього не доведеться. Але нам точно так само доведеться виплатити податок у подальшому, коли акції будуть продані.

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.