У Києві та області заборонили ловити раків: що загрожує порушникам

  • Андрей
  • 08.07.2020
  • Комментарии к записи У Києві та області заборонили ловити раків: що загрожує порушникам отключены

У період з 15 липня до 1 вересня на водоймах Київщини починається друга хвиля линяння раків. Київський рибоохоронний патруль знову встановив заборону на їх вилов.

У другій декаді липня у Київській області очікується підвищення температури повітря до 30 градусів, що є фактором прискорення процесів приросту раків. У зв ‘язку з цими факторами і аналізом темпів зростання раків фахівці встановили терміни другої линьки саме з 15 липня по 1 вересня. Повідомляє «Інформатор» з посиланням на Київський рибоохоронний патруль.

Що загрожує за порушення заборони

За порушення правил рибальства передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Так, ч. 3 ст. 85 КпАП тягне за собою попередження або накладення штрафу до 170 гривень.

При грубому порушенні правил рибальства у відповідності з ч. 4 ст. 85 КпАП передбачено штраф у розмірі 340-680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів або без такої.

Крім того, за кожного незаконно виловленого раку нараховуються збитки у розмірі 25,5 гривень, згідно з постановою КМУ від 2 1.11.2011 р. No 1209 «про затвердження тарифів для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів».

Ст. 249 Кримінального кодексу України передбачає накладення штрафу до 3400 гривень або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Суспільна небезпека злочину визначається тим, що порушник завдає суттєвої шкоди водним біоресурсів шляхом їх знищення; їх видобутку здійснюється самовільно, без отримання дозволу на цей вид діяльності.

У разі порушення порядку придбання чи збуту об ‘єктів тваринного світу, зокрема, продаж водних біоресурсів без документа, що підтверджує законність його походження або придбання — оформляється адмінматеріал за ст. 88-1 КУпАП. Дана Стаття передбачає накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об ‘єктів тваринного світу або без такої.

«Линяння є важливим періодом в житті раків. Тому закликаю усвідомлювати, дотримуватися даного заборони та не порушувати правила рибальства «, — зазначив в. в. начальника рибоохоронного патруля Київщини Сергій Старун.

У разі виявлення фактів порушення правил рибальства чи збуту прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Київського рибоохоронного патруля за телефоном: (099) 341-73-18.

Андрей