У Київській області стартує новий проект по інтеграції переселенців

 

Проект «Київщина — час будувати нове життя!» орієнтований на інтеграцію переселенців стартує в Київській області. Про це сьогодні заявили на брифінгу в Києві представники громадської організації «Кримська діаспора».

За словами прес-аташе «Кримської діаспори» Тетяна Гузик, проект розрахований на 10 місяців. Він включає в себе ряд заходів, мета яких в наданні громадянської освіти переселенцям і жителям Київської області.

«Один з головних меседжів нашої роботи — це інтеграція переселенців, яка не тільки залежить від їхнього бажання інтегруватися, але і від тих, хто перебуває поруч з ними в місцях їх проживання», — зазначила вона.

Проект покликаний сприяти побудові демократії в місцевих громадах за участю переселенців в містах Київської області.

«Працюючи з переселенцями, ми помітили що є активна потреба в діалозі з представниками місцевої влади. Проаналізувавши проблеми внутрішньо переміщених осіб, ми помітили, що люди повинні знайти точки дотику, інтеграції в суспільство, в тому числі і в рамках децентралізації, яка проходить зараз в Україні. Тому в рамках нового проекту плануємо організовувати круглі столи за участю представників влади «, — зазначила керівник проекту» Київщина — час будувати нове життя! » Ірина Сірик.

За її словами, це допоможе в інтеграції переселенців в місцеві громади і в рішенні різних потреб і проблем.

«Кримська діаспора» вже має успішний досвід отримання земельної ділянки для 560 сімей переселенців на території Вишгородського району площею в 67 га.

В рамках представленого проекту в чотирьох містах Київської області заплановано проведення круглих столів на тему «Соціально-економічний розвиток нашого міста — виклики, шанси, перспективи» та стратегічних сесій по темі «Інтеграція переселенців — двигун або виклик соціально-економічного зростання в Київській області».

У лютому стартують заході програми в Борисполі, і далі за планом — у містах Біла Церква, Буча та Бровари. Підсумки програми підведуть вже восени 2017 Києві під час проведенням обласного форуму.

Проект реалізується громадською організацією «Кримська діаспора» в рамках проекту «Регіональні Голоси — Створюємо Мости для Демократії», який виконує DVV International в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Андрей