В Ірпені презентували новий роман Валентина Собчука «Засвіт встали козаченьки»

11 жовтня в Ірпінській центральній міській бібліотеці відбулася  літературна зустріч з нашим добре відомим  письменником, журналістом, істориком, публіцистом та й просто чудовою людиною —  Валентином Собчуком, який презентував  ірпінській громаді свій щойно виданий  роман  «Засвіт встали козаченьки».

Цей історичний роман про козацьку епоху, відкриє новий погляд на далеке історичне життя не лише  славного селища Гостомель, а й на події, які відбувалися у далекі часи на території всієї  України.

«Я працював над матеріалом книги півтори року, систематизував, узагальнював. Поштовхом до написання стала несподівана думка: «А що, як мій кабінет знаходиться на місці колишнього замку в якому жив Семен Палій, укріпляв його оборонні вали, сліди від них залишилися на території подвір’я ГСР й до сьогодні …».

Семен Палій, невизнаний гетьман без булави Правобережжя заклав у Гостомелі церкву, але роман не тільки про нього , а й інші постаті козацької епохи, це спроба відтворити її літопис, з аналізом проблематики тих часів, й дослідження, чому в нас народилася приказка про двох українців і трьох гетьманів. Я обґрунтовую породження цього афоризму відсутністю єдності, і ця проблема актуальна, як ніколи, сьогодні. Впевнений , що незнання уроків історії, одна з причин проблеми єдності в помислах і дії нашого політикуму, й кожного з нас.  Мені було приємно, що цією книгою  вже зацікавилися люди різних поколінь, а ще я подвійно радісний за підтримку в голосуванні громадського бюджету за проект Алеї козацької слави в Гостомелі, що реалізовуватиметься в наступному році».

Пропонуємо вашій увазі наш фото та відеоматеріал з цієї події, яка дала можливість присутнім  зануритись у глибину століть козацької епохи країни, в якій Гостомель  і наше Приірпіння займає почесне місце.

 

 

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.