Вчені: людям старше 40 потрібно працювати три дні на тиждень

DSC08223

Працівники старше 40 років показують найкращі результати праці, коли зайняті не більше трьох днів на тиждень, йдеться в дослідженні австралійських учених, в якому взяли участь близько 3000 чоловіків і 3500 жінок старше 40 років.

Вчені Мельбурнського інституту прикладної економіки і соціальних досліджень з’ясували, що в умовах неповного робочого тижня і при відсутності перевтоми і стресів учасники експерименту, які працювали 25 годин в тиждень, демонстрували найбільшу продуктивність.

Згідно з даними дослідження, когнітивні здібності тих, хто працює близько 60 годин в тиждень, виявляються нижчими, ніж у безробітних однолітків.

Учасників експерименту просили читати тексти вголос, повторювати послідовності цифр з кінця до початку і виконувати подібні завдання в заданий відрізок часу.

«Робота може бути палицею з двома кінцями. З одного боку, вона стимулює мозкову активність, але в цей же час переробки і певні види завдань можуть провокувати перевтома і стрес, що, в свою чергу, може негативно позначитися на пізнавальних здібностях», — йдеться в дослідженні.

За словами професора економіки в університеті Кейо Коліна Маккензі, переробки можуть завдати набагато більшої шкоди діяльності мозку, ніж відсутність роботи взагалі.

Автори дослідження підкреслюють, що ці висновки дуже важливі в умовах, коли в багатьох країнах приймається рішення про підвищення пенсійного віку.

Професор економіки Ланкастерського університету Герайнт Джонс підкреслює, що дослідження стосується переважно працівників старше 40 років.

У той же час, за його словами, не можна зробити висновок, що для співробітників інших вікових груп ці висновки несправедливі.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.