Вчені зуміли використовувати кінетичну енергію від кроків

Було вже чимало розмов про використання кінетичної енергії створеної за допомогою рухливості самої людини, за допомогою «активної енергії» можна заряджати гаджети поза домом, та й просто пускати свою активність на щось важливе.
shoe-energy-footsteps-1-450x300

«Кроки людини несуть в собі багато енергії» — говорить професор машинобудування в університеті Вісконсін-Медісон Том Крупенкін: «Теоретичні розрахунки показують, що вони можуть виробляти до 10 ват з взуття і що енергія просто йде в тепло. В цілому 20 ват від прогулянок — це не дрібниця, особливо в порівнянні з вимогами до потужності для більшості сучасних мобільних пристроїв. »

Незважаючи на цілком собі чіткі уявлення про пристосування в теорії, на практиці команді Крупенкін довелося серйозно помучитися з кресленнями, що це, як буде виглядати і що в себе вести мовлення. При цьому, виконання всіх умов має бути легким в масовому виробництві.

«Тому ми розробляємо нові методи прямого перетворення механічного руху в електричну енергію, які є придатними для даного типу додатки» — говорить професор.

shoe-energy-footsteps-2-450x303

Методика зворотного електросмачіванія розроблена Крупенкін, включає струмопровідну рідина, яка взаємодіє з покриттям з наноплівки для отримання енергії. Подібний механізм уже був опублікований професором в 2011 році, але тоді частота необхідних кроків була висока настільки, що проста людина просто не здатний стільки робити.

Тому дослідження продовжилося, в результаті чого команда озброїлася пристроєм барботером, яке зможе подолати розрив. Воно складається з рухомих частин і двох тонких пластин, між якими ходить рідина. У нижній пластинці є невеликі отвори, вони дозволяють під тиском вводити газ і тим самим утворюватибульбашки. Які, стикаючись з верхньої платівкою — вибухають. Енергія від цих мінівзривов штовхає струмопровідну рідина туди-сюди і генерує тим самим електричний заряд.

Дослідники стверджують, що метод може дати багато ват щодо витраченої площі, можна сказати, що в процентному співвідношенні подібний механізм вбудований в кросівки може виробляти енергії більше, ніж ГЕС. Теоретично, вчені розцінюють можливість вироблення до 10 кВт.

https://www.youtube.com/watch?v=RRgmFo7bZJ4


Таке взуття вже має непогане майбутнє, вона стане в нагоді не тільки простим користувачам, але навіть військовим, польовим лікарям-миротворцям і людям з малорозвинених країн, що розвиваються. Енергії, що виробляється технологією вистачить на зарядку дрібногабаритних гаджетів і предметів вимагають більше енергії: рацій, ліхтариків, невеликих обчислювальних приладів.

shoe-energy-footsteps-3-450x300

Крупенкін і його соратник Дж. Ешлі Тейлор, старший науковець в ПВ-Медісон машинобудівного факультету вже створили стартап-компанію InStep NanoPower.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.