Вітаємо усіх журналістів з професійним святом !

Щорічно 6 червня в Україні відзначається День журналіста. Це професійне свято працівників засобів масової інформації було засновано Указом Президента України № 251/94 від 25 травня 1994 року на честь прийняття Спілки журналістів України в 1992 році в Міжнародну федерацію журналістів.

Союз журналістів України був створений 23 квітня 1959 року і в епоху існування СРСР був відділенням Спілки журналістів СРСР. Після розпаду Радянського Союзу і набуття Україною незалежності Союз журналістів України став називатися Національною спілкою журналістів України.

День журналіста — це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації — журналістів, кореспондентів і репортерів. Це, можна сказати, і загальнонародне свято, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події і факти життя.

Вільна преса і плюралізм ЗМІ — показник вільного, плюралістичного і відкритого суспільства.

На жаль, в останні роки в нашій країні склалася тривожна ситуація, коли можливості журналістів виконувати свою роботу обмежуються з боку влади, тим самим підривається право суспільства на отримання достовірної інформації. Не варто забувати і про численні випадки нападів на журналістів, в тому числі загрози, тортури, похіщенія.А адже всі вони просто виконували свою роботу, розповідаючи світу достовірну інформацію про те, що відбувається в країні.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.