Вчені — генетики створили штучну живу істоту, яка виявилась повністю життєздатна

Вчені отримали штучну бактерію, яка до сих пір не існувала в природі.

 

81_tn


Вчені-генетики синтезували штучну живу істоту, яка виявилась повністю життєздатною, повідомляє науковий журнал Science.

Спочатку завданням учених було перевірити, яку мінімальну кількість генів повинен містити геном, необхідний для самостійного існування організму. Однак в результаті експерименту вченим вдалося отримати штучну бактерію JCVI-syn3.0, якої раніше не існувало в природі.

За основу вчені взяли бактерію Mycoplasma mycoides, чий геном складається з 901 гена. З них були виокремити гени, необхідні для життєдіяльності і розмноження. В результаті дослідники скоротили число генів до 437, отримавши абсолютно новий організм, який існує в природі.

При цьому вчені не змогли з’ясувати точне призначення третини генів, з яких складається синтезована бактерія. Відомо тільки те, що вони потрібні для забезпечення життєздатності клітини.

Керівник групи дослідників доктор Крейг Вентер заявив, що вироблений прорив ставить хрест на гіпотезі про існування особливої ​​»життєвої сили», яка відрізняє живу матерію від неживої.

«Покладено край концепції, що існує щось особливе, здатне вдихнути життя. Наша робота передбачає, що життя можна звести до молекулярної формули», — підкреслив він.

Доктор додав, що теоретично тепер можна створити будь-який організм, додаючи набори генів і змінюючи геном.
26be2a14f645c1cc78d563d64cae7822

 

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.