Вчені назвали головних провокаторів онкології

 

images

Висловлювалось раніше припущення про те, що харчування з великим вмістом жирів збільшує ризик розвитку раку кишечника, знайшло підтвердження в новій роботі вчених у США. Дослідження, в ході якого були отримані докази такої кореляції, здійснили співробітники Массачусетського технологічного інституту.
Про цю роботу американських вчених розповідається в публікації в журналі Nature. Біологи провели експеримент за участю лабораторних мишей, яких годували висококалорійної їжею, на 60% складається з жирів. Вони виявили, що під впливом жирної їжі в організмі тварин активізувався білок PPAR-дельта, функціональність якого пов’язана з обміном речовин і реакціями клітин на жирні кислоти.

За словами вчених, активація даного білка провокує анормальне зростання стовбурових клітин в кишечнику, що в кінцевому підсумку запускає пухлинні процеси. Дослідники підкреслюють, що активність білка PPAR-дельта може грати роль досить надійного маркера раку у людей, особливо у тих з них, хто відрізняється надмірною вагою.

Нова робота американських вчених — це ще один доказ того, що серйозний надлишок маси тіла і ожиріння є небезпечними провокаторами онкології, зокрема, раку кишечника, одного з найпоширеніших видів цього захворювання в світі.

«Дослідження показують, що люди з ожирінням частіше страждають від онкологічних захворювань», — таке резюме дослідників, зіставити дані минулих досліджень в цьому напрямку і нового проекту.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.