Заміна табличок на будинках внесена в квартплату — декомунізація лягла на плечі населення

tablichki

Схоже, реалізація Закону про декомунізацію лягла на плечі населення. А, вірніше, витрати на впровадження декомунізації в життя. Населення, підприємці та юридичні особи, назви вулиць яких підлягають зміні, будуть оплачувати всі витрати з власних кишень.

Зокрема, заміна табличок з назвою вулиць на будинках буде відбуватися за рахунок коштів, які вже внесені (в сенсі, витрати) в комунальні платіжки. У складі квартплати з’явиться і «стрічечки» про оплату заміни табличок. Все це передбачено статтею №13 Закону Про послуги ЖКГ. Про це  стало відомо з повідомлення Інституту національної пам’яті.

Якщо хтось і десь спробує ще раз зібрати з населення гроші за заміну табличок, — такі дії будуть розцінені, як протизаконні, — кажуть в Інституті.

Втім, думається, що і внесення цих витрат в комунальні платіжки теж не особливо радує пересічних громадян.

У той же час, в Раді вже зареєстрували проекти законів, які знімають з населення грошове тягар на оплату декомунізації.

Автори законопроектів стверджують, що закон про декомунізацію взагалі не передбачає конкретні джерела для оплати його впровадження в життя.

Але, як бачимо, дійшовши до практики і конкретних справ по зміні табличок, з’явився і питання — а хто оплатить цей все? Наприклад, столичні чиновники ініціюють закласти оплату зміни табличок до складу оплату утримання прибудинкової території — тобто, «повісити» це на жителів тих вулиць, назва яких змінили.

Більш того, при перереєстрації документації підприємці зобов’язані сплатити адмінсбор: юридичні особи — 410 гривень, фізособи-підприємці — близько 140 гривень.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.