Створено найбільший вітрогенератор в світі потужністю 6 мегават

Не секрет, що величезні морські вітрові електростанції, що використовують сильні океанічні вітру для створення електроенергії, є набагато більш продуктивними, ніж ті ж самі станції, але встановлені на суші. Однак, їх робота пов’язана з безліччю труднощів, так як їх і складно будувати, і важко обслуговувати. Адже вітру в морях і океанах, які і є «сировиною» для вітряків, часто викликають великі шторми, з якими людині потрібно якось справлятися.

718x519xmorskaya_vetryanaya_elektrostanciya.jpg,qitok=jvX3kFK9.pagespeed.ic.d7NuleJGsR

морська вітростанція

Іноді, щоб дістатися до якогось вітряка і починають вийшов з ладу вузол, людям доводиться чекати по кілька днів, щоб спинилося море. Та й суду, на яких плаває обслуговуючого команда, в добу «з’їдають» за $ 10000.

В результаті, останнім часом все більше вітряні ферми стали розташовувати на суші, що з одного боку робило їх обслуговування легким, але з іншого — створювало інші проблеми. По-перше, такі станції були не настільки ефективні, як морські, а по-друге, вони займали великі земельні площі. Але, здається, такий стан справ скоро може істотно змінитися, тому, що наука не стоїть на місці.
Днями інженери компанії General Electric похвалилися своїм новим «створенням» — найбільшим і потужним магнітом в світі, на основі якого був побудований 6-мегаватний генератор.

718x404xsamyy_bolshoy_v_mire_generator.jpg,qitok=dp4sBwRr.pagespeed.ic.5XLDrOkdwX

Найбільший в світі генератор потужністю 6 мегават

Конструкція цього суперпотужного генератора з роторним магнітом така, що в ній зведено до мінімуму кількість рухомих частин, які в море потенційно можуть бути зламані вітрами і хвилями. А значить, цей перетворювач енергії не потребує до себе багато уваги в обслуговуванні. До того ж його електричний ланцюг розділена на три незалежні канали. І навіть якщо два канали з якоїсь причини вийдуть з ладу і зупинять свою роботу, то турбіна може працювати на одному каналі і все одно виробляти електрику.

718x404xsamyy_bolshoy_v_mire_magnit_dlya_giganskogo_generatora.jpg,qitok=Ylx-dPs0.pagespeed.ic.ZvZXz882Jm

Найвеличезніший в світі магніт для гігантського генератора

Створений генератор важить майже 150 тонн, а його діаметр досягає величезних 7,6 метра. Він черпає енергію від обертання гігантської вітротурбіни Haliade і перетворює його в електрику. І як ви розумієте, для такого величезного генератора потрібен такий же великий магніт, адже він буде перетворювати енергію обертання гігантських лопатей, діаметр яких буде дорівнювати 150 метрам! На хвилиночку, довжина авіалайнера Airbus A380 становить 72 з гаком метра, і значить, діаметр лопатей цього вітряка буде дорівнює двом довжинам пасажирського літака.
568x494xogromnyy_vetryak.jpg,qitok=fpBi-bgS.pagespeed.ic.FHyUqTujAB
Гігантська морська вітротурбіна

Як говорить виробник, створений генератор-велетень працюватиме в водах Америки неподалік від островів Block Island і Rhode Island. І тільки цей один вітряк зможе генерувати електрику для забезпечення 5000 будинків.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.