Сьогодні відзначається Міжнародний день річок

DSC06913-78667

14 березня в багатьох країнах відзначається Міжнародний день річок (International Day for Rivers), що раніше мав назву Міжнародний день боротьби проти гребель, за річки, воду і життя (International Day of Action Against Dams and for Rivers, Water and Life). Також він відомий в світі і як «Міжнародний день дій проти гребель».

На початку антіплотінного світового руху, в 1998 році, в цей день пройшло більше 50 акцій протесту в більше ніж 20 країнах світу, в тому числі в Бразилії, Індії, Таїланді, Австралії, Росії, Японії, США.

У перший рік більше 10 тисяч небайдужих людей взяли участь у демонстраціях, кампаніях по відправці листів протесту, очистці річок. У наступному році учасників стало вже більше 100 тисяч.

З 177 найбільших річок світу (понад 1 тисячі кілометрів в довжину) тільки третина не мають дамб або інших споруд на своєму головному руслі. 21 велика ріка вільна в своїй течії від витоків до гирла. Незарегульованих залишаються ще 43 великих припливу великих річок, таких як Конго, Амазонка і Лєна. Будівництво дамб на річках — небезпечна тенденція, яка загрожує природі всієї планети. А ще важливо розуміти, до яких наслідків може призвести прорив великих гребель, в тому числі — до можливих жертв і руйнувань.

Більшість незарегульованих річок сьогодні знаходяться в Азії, в Південній і Північній Америці. В Австралії та Океанії їх три, в Європі, включаючи територію на захід від Уралу, тільки одна велика річка — Печора в Росії — залишається вільно поточної від витоків до моря. За прогнозами Світового водного форуму, кожна четверта найбільша річка світу буде зарегульована в найближчі 15 років. Але активісти руху проти гребель продовжують свою активну діяльність, домагаючись демонтажу гребель в різних країнах світу.

Публікація і розповсюдження змісту матеріалів, розміщених на сайті Nikmedia.com.ua, без письмової згоди з боку і посилання на джерело заборонено.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.