Цей день в історії бізнесу — 12 березня

Батько «АвтоВАЗу» і найбільша фінансова піраміда

Клемент Студебекер


нененене---

12 березня 1831 року народився засновник компанії Studebaker Corporation Клемент Студебекер. Ще в дитинстві він почав працювати ковалем в майстерні свого батька. Набравшись досвіду, Студебекер разом з братом вирішує відкрити власну ковальська справа.

Пізніше до них присусідилися ще два брата. Об’єднавшись, Студебекери відкрили невелику компанію Studebaker Brothers Manufacturing Company з виробництва фургонів. Спочатку їх клієнтами були звичайні селяни — завдяки невисокій ціні і хорошій якості вироблених фургонів Studebaker Brothers Manufacturing Company стала відома по всій країні.

Виробництвом автомобелей компанія зайнялася 1897 році, за чотири роки до смерті Клемента студебекером.

У Росії Studebaker відома в першу чергу за вантажівками Studebaker US6, які поставлялися по ленд-лізу під час Другої світової війни. «Студер», як автомобіль називали в СРСР, були одними з найбільш поширених військових транспортних засобів в СРСР — за різними даними, кількість привезених машин з США вантажівок становило від 100 000 до 200 000.

 


ннененененен
Батько «АвтоВАЗу»

12 березня 1921 року народився італійський підприємець і людина, що відкрила завод FIAT в СРСР, Джанні Аньєллі.

Акції футбольного клубу «Ювентус» і FIAT дісталися йому у спадок від батька, який загинув в авіакатастрофі, коли хлопчикові було всього 14 років. Уже в 1935 році Аньєллі-молодший був при підтримці діда введений в раду директорів «Ювентуса».

Втім, серйозно займатися бізнесом Аньєллі почав набагато пізніше. Не закінчивши юридичний факультет Туринського університету, в 1940-му році він пішов на фронт. Лише в 1945 році він стає президентом спочатку невеликої компанії з виробництва підшипників, яку заснував його дід, а ще через два роки — «Ювентуса».

У FIAT Аньєллі прийшов тільки в 1966 році. Насамперед він почав шукати можливості співпраці з іншими країнами. Вибір припав на СРСР. В цьому ж році був підписаний контракт з міністром автомобільної промисловості країни Олександром Тарасовим про створення в Тольятті заводу, сьогодні відомого як «АвтоВАЗ».

Заводи FIAT з’явилися і в інших країнах. Вже до 1980 року 80% обороту компанії доводиться на її міжнародні підрозділи.

Аньєллі також приділяв чимало уваги і футбольному клубу «Ювентус». В кінці 1980-х він вклав в нього величезну на ті часи суму в $ 48 млн.

Помер Джані Аньєллі 24 січня 2003 року.


кукукукуку

Роберт Бош

12 березня 1942 помер засновник компанії Bosch Роберт Бош.

Він народився у вересні 1861 року в Німеччині. Після школи Бош працював в майстерні, а потім проходив службу в інженерному батальйоні. Коли він повернувся додому, вирішив продовжити вивчати інженерію у Вищій технічній школі Штутгарта.

Отримані знання допомогли Бошу відкрити невелику фірму «Майстерня точної механіки і електротехніки». Перші роки компанія практично не приносила доходу — все гроші йшли на нове обладнання.

У 1887 році компанія Боша виготовила магнето — машину, яка перетворювала механічну енергію в електричну. Планувалося використовувати її в газовому двигуні. Після вдосконалення апарату та демонстрації його публіки справи Robert Bosch пішли в гору. Вже до початку 1890-х продажу магнето становили третину виручки «Майстерні».

Вже до 1910 року у Robert Bosch були офіси в Великобританії, Австралії, а також країнах Південної Америки та Азії.

Роберт Бош цікавився не тільки бізнесом, а й політикою, займався благодійністю. Він заснував фонд Robert Bosch, якому, до речі, сьогодні належить 92% статутного капіталу компанії.

 

12 березня Бернард Медофф визнав себе винним у створенні найбільшої фінансової піраміди, народилися Роберт Бош, Джанні Аньєллі і Клемент Студебекер, а в Японії стався вибух на АЕС «Фукусіма-1»

Афера століття

екекекекек


12 березня 2009 року голова брокерської компанії Bernard L. Madoff Investment Securities Бернард Медофф визнав себе в винними у махінаціях з цінними паперами, мошенічестве і відмиванні грошей.

Про аферу стало відомо, коли кілька вкладників в період фінансової кризи 2008 року звернулися в інвестфонд Madoff Investment Securities з проханням повернути кошти на загальну суму $ 7 млрд. Медофф цього зробити не зміг. Тоді-то і з’ясувалося, що виплати вкладником здійснювалися за рахунок нових інвесторів.

В результаті розслідування вдалося встановити, що Madoff Investment Securities не вчинив на біржі жодної угоди, а вкладникам розсилав вигадані звіти.
Madoff Investment Securities вважалася однією з найвпливовіших інвестиційних компаній США. Вона демонструвала стійке зростання, виплачувала високий фіксований дохід, ніж та заслужила довіру на ринку. Серед її клієнтів були не тільки приватні особи, а й інвестиційні компанії та хедж-фонди.

Збиток, який завдала Madoff Investment Securities оцінюється в $ 65 млрд. Постраждали такі великі гравці ринку, як банк HSBC, Королівський банк Шотландії, банк Південної Кореї і багато інших. А один французьких інвестор, який вклав у фінансову піраміду $ 1,5 млрд, наклав на себе руки після звістки про її крах.

Бердард Медофф був пріготоврен до 150 років в’язниці. А заснована в 1960-х роках Madoff Investment Securities стала найзнаменитішою і великої фінансовою пірамідою за останні десятиліття.


енененененен
Вибух на АЕС «Фукусіма-1»

12 березня 2011 У енергоблоці японської АЕС «Фукусіма-1» стався вибух. Причиною стало сильний землетрус магнітудою 9 балів біля північно-східного узбережжя країни, від якого постраждали 19 тисяч людей.

Підземні поштовхи вивели з ладу автоматичну систему охолодження станції. Через два дні після вибуху на першому енергоблоці стався вибух на другому, а ще через день — на третьому. Це призвело до витоку радіації.

Рівень небезпеки на «Фукусімі — 1» досяг максимального значення за міжнародною шкалою ядерних подій (7 балів). Подібну оцінку МАГАТЕ привласнювала тільки в 1986 році аварії на Чорнобильській АЕС.

Аварія на «Фукусімі-1» стала ключовим моментом в історії атомної енергетики. Після катастрофи багато розвинених країн почали згортати свої атомні програми. Серед них Німеччина і Японія.


Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.