Цей день в iсторії бізнесу — 14 березня

14 березня помер засновник компанії Eastman Kodak, народився творець Blackberry і був отриманий патент на машину для обробки бавовни

Eastman

Джордж Істмен

14 березня 1932 помер засновник компанії Eastmen Kodak Джордж Істмен.

Джордж Істмен народився в 1854 році в американському містечку Уотервілле в родині небагатого бізнесмена. Через смерть батька і необхідності утримувати сім’ю, він кинув школу і влаштувався працювати в страхову компанію. Заробітної плати ледь вистачало, і Істмен знайшов додатковий підробіток в банку. Одного разу він вирішив взяти відпустку і поїхати в Санто-Домінго. А щоб відобразити всі пам’ятки, купив фотоапарат, який втім виявився занадто великим і незручним у використанні, тому Істмен залишив його вдома. Але з тих пір почав думати над тим, як можна спростити пристрій.

Ці зусилля увінчалися успіхом. У 1879 році він побудував апарат для виробництва сухих броможелатінових пластинок і через рік почав їх випуск. «Компанію сухих пластинок Истмена» він зареєстрував в 1881. Незабаром він придумав і рулонну плівку, яку можна було використовувати у всіх фотоапаратах.

Перший фотоапарат під брендом Kodak був випущений в 1888 році. Він заряджався плівкою на 100 кадрів. Вартість першого Kodak була $ 25. На наступний рік була створена компанія Eastman Company, яка незабаром була перейменована в Eastman Kodak.

Джордж Істмен був не тільки талановитим винахідником, а й грамотним менеджером. Він першим почав видавати допомоги по догляду на пенсію, страховку і допомоги по непрацездатності.

fhfhf

Засновник Research in Motion

14 березня 1961 року народився засновник компанії Research in Motion Майк Лазарідіс.

Він з детсва цікавився наукою і в 12 років навіть отримав приз бібліотеки міста Уинсор (Канада) за те, що прочитав всі наявні там наукові книги. У 1974 році Лазарідіс надійшов на факультет електротехніки та інформатики Університету Ватерлоо, однак не закінчив його, так як отримав від компанії General Motors грант в $ 500 000 за виконану заявку на проект і вирішив відкрити власну справу. Отримані гроші і невелика фінансова підтримка батьків допомогли Лазарідіс разом з другом Дугом Фрегіном заснувати компанію Research in Motion.

Вона активно інвестувала в дослідження по бездротової передачі даних, результати яких допомогли RIM в 1999 році створити смартфон BlackBerry, який став дуже популярний в 2000-і роки.

Втрата компанією позицій на ринку не задовольняла акціонерів RIM — на Майка Лазарідіс і Джима Балсіллі, з яким він разом займав посаду CEO, обрушилася хвиля критики. І в 2012 році вони вирішили покинути свій пост.

hghth

Морозиво Джеррі Грінфілд

14 березня 1951 року народився співзасновник компанії Ben & Jerry’s Homemade Holdings Джеррі Грінфілд (на фото праворуч).

Ще з дитинства він цікавився медициною і саме з цією сферою мав намір пов’язати своє життя. Для цього Грінфілд надійшов на підготовчі курси медичного факультету в Оберлінському коледжі (Огайо, США). Щоб заробити трохи грошей, він влаштувався морозивником в кафе при коледжі. Вступні іспити на медичний факультет Грінфілд невдало здавав два роки поспіль — спочатку йому відмовив рідної Оберлінський коледж, на наступний рік — один з університетів Нью-Йорка.

Виїхавши з Північної Каліфорнії, він протягом року працював лаборантом. Повернувшись в Нью-Йорк, де в той час жив його шкільних приятель Бен Коен, Грінфілд вирішує разом з другом почати власну справу. Морозиво молоді бізнесмени вибирають, тому що обладнання для його виробництва було порівняно недорогим.

Перший магазин Ben & Jerry’s Homemade ice-cream, де продавалося морозиво ручної роботи, був відкритий в 1978 році в Вермонті. Бізнес став швидко розвиватися. Спочатку морозиво стали купувати місцеві кафе і ресторани, а пізніше бренд став відомий за межами штату. І в 1988 році Грінфілд і Коен виграли премію «Людина року з малого бізнесу», яку їм вручив Рональд Рейган.

У 1992 році Ben & Jerry’s вийшла на російський ринок, організувавши спільне підприємство Iceverk. Компанія відкрила три кафе в Карелії, а також продавала свою продукцію в Москві і Санкт-Петербурзі. Незважаючи на великий обсяг продажів (близько $ 1 млн на рік), підприємство так і не стало прибутковим. У 1997 році Ben & Jerry’s згорнула бізнес в Росії. Загальні втрати компанії в Росії менеджмент оцінив в $ 500 000.

Андрей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.